Więcej lotów z KLM - z Gdańska do Amsterdamu dwa razy dziennie

Do stolicy Holandii, już jesienią, polecimy dwa razy częściej. Przedstawiciele linii KLM, które pojawiły się ze swoją ofertą w Rębiechowie zaledwie dwa miesiące temu, przyznają, że zainteresowanie tymi kursami jest bardzo duże, a prognozy wskazują, że może być jeszcze większe. Kiedy konkretnie zostaną uruchomione dodatkowe połączenia?

Więcej lotów z KLM - z Gdańska do Amsterdamu dwa razy dziennie
A
A
data publikacji: 15 lipca 2017 r.

Wielu chętnych na loty z Gdańska do Amsterdamu, i z Amsterdamu do  Gdańska. Dlatego będzie dwa razy więcej kursów
Wielu chętnych na loty z Gdańska do Amsterdamu, i z Amsterdamu do Gdańska. Dlatego będzie dwa razy więcej kursów
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Linie lotnicze KLM zapowiedziały, że od 29 października br. podwajają liczbę lotów na trasie Gdańsk - Amsterdam: z 7 do 14 tygodniowo.

Samolot, którego odlot z Gdańska zaplanowano na godzinę 6:50 będzie lądował w Amsterdamie o 8:45. Zwiększenie liczby lotów to wynik rosnącego zainteresowania podróżami na tej trasie i optymistycznymi prognozami.

- Od uruchomienia lotów KLM, w maju tego roku, obserwujemy niesłabnące zainteresowanie przelotami na tej trasie, zarówno ze strony polskich pasażerów, jak też zagranicznych gości pragnących odwiedzić Gdańsk. Współczynnik wykorzystania miejsc od początku był i nadal jest bardzo dobry, dlatego wyjątkowo szybko zdecydowaliśmy o drugim połączeniu dziennie. Liczymy, że z nowego rejsu ucieszą się zarówno turyści zainteresowani ofertą KLM, zwłaszcza na trasach międzykontynentalnych, jak i pasażerowie biznesowi, którzy teraz mogą planować jednodniowe podróże do Holandii i do wielu miast w Europie Zachodniej – informuje Frantisek Siling, Dyrektor Handlowy Air France KLM na Polskę.

Oferta lotów KLM z Amsterdamu obejmuje obecnie 217 miast w blisko 100 krajach na całym świecie.

-W Porcie Lotniczym Gdańsk od początku roku obsłużono ponad 2 mln pasażerów, co stanowi 14,2 proc. wzrostu w porównaniu z poprzednim rokiem. Do tak dużego postępu przyczynił się sukces KLM na trasie Amsterdam-Gdańsk. Z niecierpliwością czekaliśmy na zwiększenie ilości lotów do Amsterdamu, ponieważ już w maju można było zaobserwować duże zainteresowanie pasażerów ofertą KLM. Cieszymy się, że grupa Air 3 France KLM doceniła potencjał Portu Lotniczego Gdańsk, dzięki czemu pasażerowie mogą korzystać z ogólnoświatowej oferty połączeń – przyznaje Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk.

Codzienne połączenie z Gdańska do Amsterdamu obsługuje samolot typu Embraer E190 z 100 miejscami na pokładzie (20 w klasie "biznes" i 80 w klasie "ekonomicznej").

oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl