• Start
  • Wiadomości
  • W sobotę - panel obywatelski o jakości powietrza w mieście. Oglądaj u nas na żywo!

W sobotę - panel obywatelski o jakości powietrza w mieście. Oglądaj u nas na żywo!

Choć jakości powietrza mogliby gdańszczanom pozazdrościć mieszkańcy wielu polskich miast, to i tak w Gdańsku może być jeszcze lepiej. Nad tym, jak to zrobić, jakie przyjąć rozwiązania i na jakie problemy w szczególności należy zwrócić uwagę, zastanawiać się będą uczestnicy drugiego panelu obywatelskiego, który organizuje Miasto Gdańsk.
24.03.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Z jakością powietrza w Gdańsku nie jest źle, choć i w naszym mieście nie brakuje dymiących kominów

W sobotę, 25 marca, od godz. 10.40, na naszym portalu będziemy transmitować na żywo pierwsze z czterech spotkań w ramach tej edycji panelu. W sobotę specjaliści opowiedzą gdańszczanom m.in. o stanie powietrza w naszym mieście oraz wpływie zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. Wśród prelegentów znajdą się nie tylko osoby mieszkające nad Motławą, ale także z innych dużych miast.

Zaplanowano w sumie cztery spotkania panelistów. Odbędą się one 25 marca oraz 1, 8 i 9 kwietnia.

- O złej jakości powietrza mówi się ostatnio w Polsce bardzo dużo. W Gdańsku na szczęście problem smogu nie występuje co jednak nie oznacza, że ten temat mamy ignorować. Stąd decyzja o zaproszeniu gdańszczanek i gdańszczan do udziału w panelu obywatelskim, w ramach którego będziemy chcieli poznać ich opinie i pomysły na jeszcze lepsze powietrze w naszym mieście - zaznacza prezydent Paweł Adamowicz.

Uczestnikami panelu będą gdańszczanie, którzy zostali wylosowani 16 marca – to 56 osób (plus osiem rezerwowych). 

Kto wystąpi wśród prelegentów? Spotkanie rozpocznie prof. Lidia Wolska z Zakładu Toksykologii Środowiska na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie wystąpi dr Michalina Bielawska z Fundacji AARMAG, Adam Zarembski z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku, Agnieszka Muras z organizacji HEAL Polska, prof. Cezary Pałczyński z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz dr Grzegorz Dziubanek ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Wszystkie uwagi oraz rekomendacje zebrane podczas panelu przedstawione zostaną do końca kwietnia w raporcie, który zostanie przekazany władzom miasta. Więcej informacji o panelu znaleźć można na stronie: www.gdansk.pl/panel-obywatelski

TV

Światowa stolica bursztynu