Tramwaje wodne ruszyły. Zobacz Gdańsk od strony wody

SONICA i SONICA I tak nazywają się jednostki Żeglugi Gdańskiej, które od 1 maja kursują jako tramwaje wodne. To nie tylko jedna z największych atrakcji turystycznych Gdańska, ale także doskonały środek transportu dla mieszkańców i turystów. Nic więc dziwnego, że już w pierwszych dniach nie dla wszystkich starczyło biletów. Dla tych, którym nie udało się wejść na pokład - jako pocieszenie - mamy krótką relację filmową.

Tramwaje wodne ruszyły. Zobacz Gdańsk od strony wody
A
A
data publikacji: 02 maja 2017 r.

Każdego roku tramwaje wodne przewożą coraz więcej pasażerów, w ubiegłym roku aż 47 tys. Statkami można popłynąć na następujących trasach:

- Trasa lini F5 prowadzi: Przystań Żabi Kruk - Zielony Most - Targ Rybny - Wiosny Ludów - Nabrzeże Zbożowe - Twierdza Wisłoujście - Westerplatte - Nowy Port Latarnia Morska - Brzeźno.

- Trasa lini F6 prowadzi: Targ Rybny - Wiosna Ludów - Sienna Grobla II - Tamka - Stogi - Górki Zachodnie - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Wyspa Sobieszewską - Sobieszewo.

Każdy z tramwajów wodnych zabiera na pokład maksymalnie 40 osób i 5 rowerów. Pasażerowie mają zapewnione miejsca siedzące w zabudowanym i przeszklonym salonie. To już szósty sezon tramwajów wodnych w Gdańsku.

Zobacz jak wygląda rejs tramwajem wodnym: 

Szczegóły dotyczące gdańskich tramwajów wodnych znajdziesz TUTAJ

Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora