• Superman robi polędwiczki wieprzowe a Spiderman - spaghetti

Superman robi polędwiczki wieprzowe a Spiderman - spaghetti

Największa impreza sportowa 2016 roku w Polsce rozpocznie się już w piątek, 15 stycznia. Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych odbywać się będą w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku. Polacy liczą na medal, ale czy wiecie, jakich mieli bohaterów w dzieciństwie i jakie potrawy potrafią przygotować w kuchni?
13.01.2016

Polscy piłkarze ręczni jeszcze nigdy nie zdobyli medali mistrzostw Europy, najbliżej byli w 2010 roku w Austrii, gdzie zajęli czwarte miejsce. Wówczas zespół narodowy prowadzili Bogdan Wenta i Daniel Waszkiewicz, przyjaciele z boiska, byli szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk.

Tegoroczne Euro będzie wyjątkowe, bo po raz pierwszy w historii rozgrywane w Polsce. Biało-czerwoni swoje mecze grać będą w Krakowie a ich rywalami w grupie Francja – aktualny mistrz olimpijski, świata i Europy, Macedonia i Serbia.

W ostatni weekend przed inauguracją Euro reprezentacja Polski wzięła udział w turnieju towarzyskim w Hiszpanii. Podopieczni trenera Michaela Bieglera pokonali Brazylię , Szwecję oraz w kompromitującym stylu ulegli Hiszpanii 12:26.

Po takim laniu biało-czerwonym potrzebne jest kilka dni spokoju. Przed inauguracją Euro 2016 poznajmy, jak nasi zawodnicy najlepiej się relaksują, kto jest ich bohaterem z dzieciństwa, czy gotują w kuchni, czy mają ulubioną polską komedię.

Na pytania odpowiadają: bramkarz Piotr Wyszomirski, obrotowi Bartosz Jurecki i Kamil Syprzak oraz rozgrywający Bartosz Konitz.

Piotr Wyszomirski, bramkarz

Piotr Wyszomirski

• Najlepszy na mojej pozycji na świecie: Sławomir Szmal i Arpad Sterbik (Serbia)
  • Potrawa, którą sam potrafię przygotować: spaghetti bolognese

Bartosz Jurecki, obrotowy, w 2015 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata na swojej pozycji