• Sukces gdańskiego wioślarza. Mateusz Biskup wicemistrzem świata

Sukces gdańskiego wioślarza. Mateusz Biskup wicemistrzem świata

Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) i Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) zdobyli w niedzielę, 1 października, w amerykańskiej miejscowości Sarasota srebrny medal mistrzostw świata w osadzie dwójki podwójnej. Tuż za podium w dwójce wagi lekkiej byli Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) i Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica).
01.10.2017

Mateusz Biskup (z lewej) i Mirosław Ziętarski

Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski wyścig finałowy rozpoczęli od prowadzenia, dopiero w końcówce zostali wyprzedzeni przez świetnie finiszujących Nowozelandczyków Johna Storey'a i Chrisa Harrisa. Na trzeciej pozycji do mety przypłynęli Włosi Filippo Mondelli i Luca Rambaldi.

Podopieczni trenera Aleksandra Wojciechowskiego uzyskali czas 6.10,66. Zwycięska osada Nowej Zelandii miała czas 6.10,07 a Włosi - 6.11.33.

To największy sukces gdańskiego wioślarza w karierze. Wcześniej był wicemistrzem Europy, na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro - w osadzie czwórki podwójnej - zajął czwarte miejsce.

W Sarasocie startował także inny wioślarz AZS AWFiS Gdańsk - Miłosz Jankowski. W parze z Jerzym Kowalskim (Gopło Kruszwica) w dwójce wagi lekkiej finiszowali na czwartej pozycji z czasem 6.15,94. Wygrali Francuzi Pierre Houin i Jeremie Azou 6.13,10, którzy prowadzili od startu do mety. Drugie miejsce zajęła osada Włoch 6.15,15, a trzecie Chin 6.15,40.