Siedem tysięcy uczniów wzięło udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym [LISTA NAGRODZONYCH]

Dokładnie 7016 uczestników (dzieci i młodzież), 643 nauczycieli brało udział w tegorocznym Maratonie Czytelniczym, który powoli staje się przedsięwzięciem ogólnopolskim. W tym roku, oprócz szkół z województwa pomorskiego, wzięły udział także placówki z warmińsko-mazurskiego i lubelskiego (gmina Nałęczów - 500 km od Gdańska).

Siedem tysięcy uczniów wzięło udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym [LISTA NAGRODZONYCH]
A
A
data publikacji: 20 czerwca 2017 r.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 19 czerwca, w Europejskim Centrum Solidarności
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 19 czerwca, w Europejskim Centrum Solidarności
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Historia Wielkiego Maratonu Czytelniczego sięga 2009 roku kiedy panie Agata Markiewicz-Babło - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 82, nauczycielka języka polskiego, Ewa Niechwiedowicz - polonistka z I Zespołu Szkół STO i Małgorzata Niechwiedowicz - polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 27 stworzyły formułę konkursu czytelniczego pod hasłem „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Do inicjatorek dołączył pan Zbigniew Walczak - kierownik Filii Gdańskiej WiMBP. Zespół w tym składzie współpracuje do dziś.

Od 8 lat uczniowie pomorskich szkół biorą udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Z roku na rok zwiększa się liczba uczniów, którzy coraz chętniej czytają książki. W pierwszej edycji - w roku szkolnym 2009/10 - udział wzięły tylko dzieci z klas IV-VI z 32 szkół, 517 uczniów, 51 nauczycieli. Teraz maraton to wielkie przedsięwzięcie, w którym udział biorą dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 

W roku szkolnym 2016-17 w Wielkim Maratonie Czytelniczym udział wzięło już 7016 uczestników (dzieci i młodzież), nad którymi czuwało 643 nauczycieli. Co ciekawe do projektu dołączyły placówki z województw warmińsko-mazurskiego i lubelskiego (gmina Nałęczów - 500 km od Gdańska). 

- Maratony Czytelnicze dają młodym ludziom solidne podstawy do dalszego, twórczego uczestnictwa w kulturze, co widzimy po kilkuletniej już działalności. Świadczy o tym nie tylko rosnąca ilość uczestników ale także ich zaangażowanie i wytrwałość - cieszy się Agata Markiewicz-Babło. 

Wręczenie nagród w tegorocznej edycji nastąpiło w poniedziałek, 19 czerwca, w Europejskim Centrum Solidarności. 


W roku szkolnym 2016/17 uczestniczyli: 

V edycja WMC dla Najmłodszych „Spotkacie Nowych Przyjaciół” (uczniowie klas II-III szkół podstawowych)

   Uczestnicy: 3 tysiące 595 dzieci ze 132 szkół z województwa pomorskiego oraz z 1 szkoły z Poznania i 2 szkół z woj. warmińsko-mazurskiego.

   Pracę konkursu koordynowało 233 nauczycieli. 

   Wyniki: 75 tytułów laureata, 120-finalisty i 157 wyróżnień.


VIII edycja WMC „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” (uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych)

Uczestnicy: zgłosiło się 157 szkół z województwa pomorskiego, 1 z województwa lubelskiego i 1 z województwa warmińsko-mazurskiego.

W Maratonie uczestniczyło 2005 uczniów i 224 nauczycieli.

Lista nagrodzonych:

  • LAUREACI ( 160-140 pkt)

Lewandowska Adela-157- SP 79 Gdańsk

Gac Dominika- 156- SP 6 Wejherowo

Zagórska Antonina- 153- SP 70 Gdańsk

Kokosińska Michalina- 152- SP 85 Gdańsk

Mijas Hanna- 152- SP 3 Reda

Garbacz Zofia- 151- SP 85 Gdańsk

Morgaś Michał-151-SP w Wiślinie

Popiołek Wiktoria- 151- ASP Sopot

Lewa Wiktoria- 150- II PGZSS STO

Turska Katarzyna-150-SP 85 Gdańsk

Bieżuński Dawid- 149- SP 79 Gdańsk

Wasiuta Aleksandra- 149- SP 3 Reda

Bańka Marta- 148- SP 20 Gdańsk

Ceynowa Kinga- 148- SP 2 Władysławowo

Gerłachowski Paweł- 148- Katolicka SP Gdynia

Kiszewski Mikołaj- 148- GSP Lingwista Gdańsk

Piotrowska Hanna- 148- Katolicka SP Gdynia

Szwagierczak Małgorzata- 148- SP 20 Gdańsk

Dziadowicz Piotr- 147- SP 21 Gdańsk

Kozłowska Łucja- 147- SP 27 Gdańsk

Lessnau Piotr- 147- SP w Połczynie

Masłowski Michał-147-SP 46 Gdynia

Witkowska Róża- 147- SP 2 Sztum

Dziadowicz Mateusz- 146- SP 21 Gdańsk

Gieracha Szymon- 146- SP 46 Gdynia

Kucharska Jadwiga- 146- SP 40 Gdynia

Staniewska Maja-146- Katolicka SP Gdynia

Dobranowska Julia- 145-STO Słupsk

Koszkało Dobrochna- 145- Katolicka SP Gdynia

Orlikowski Filip- 145- ZKPiP w Małej Słońcy

Popek Marta- 145- Katolicka SP Gdynia

Bąk Michalina- 143- SP 44 Gdańsk

Dzierżanowska Nadia-143- Katolicka SP Gdynia

Kuraś Izabela-143- SP 3 Reda

Leszczyński Adam- 143- SP 23 Gdańsk

Skibiński Maciej- 143- SP 3 Reda

Walczak Maria-143- SP 20 Gdynia

Zwolińska Marta- 143- Pozytywna SP Gdańsk

Jankie Julia- 142-SP 19 Gdańsk

Kondrat Marta- 142- SP 85 Gdańsk

Kremer Małgorzata- 142- SP 48 Gdańsk

Lewandowski Wiktor-142- SP w Czerniewie

Piątek Zuzanna-142- SP 26 Gdynia

Piernicka Julia- 142-SP im. św. Jana de La Salle

Safander Milan- 142- SP 2 Sztum

Skopczyński Jan- 142- SP 81 Gdańsk

Adamowicz Katarzyna- 141- SSP nr 1 Wejherowo

Stankiewicz Zofia- 141- SP 17 Gdańsk

Walczuk Wiktor- 141- GASP Gdańsk

Wenderski Błażej- 141- SP 8 Gdańsk

Wesołowska Laura- 141- SP 6 Wejherowo

Augustis Zuzanna- 140- SP 82 Gdańsk

Baranowska Urszula- 140- SP 39 Gdańsk

Dopke Jakub- 140- SP 6 Wejherowo

Jaskuła Zuzanna- 140- SP 6 Wejherowo

Labuhn Mateusz-140- SP 3 Reda

Liss Joanna- 140-SP w Bożympolu Wielkim

Marszałł Mateusz- 140- SP 8 Sopot

Młyński Maksymilian- 140- SP 3 Lębork

Ośka Maja- 140-ASP Sopot

Papis Amelia- 140- SP 26 Gdynia

Pucuła Weronika- 140-SP 6 Reda

  • FINALIŚCI ( 139-126 pkt)

Brzyszcz Wiktoria- 139-ZS nr 2 w Pruszczu Gd.

Krzemiński Daniel-139-SP 42 Gdańsk

Matusiak Magdalena- 139-SP w Wojanowie

Nosek Bartosz- 139- SP 2 Biskupiec

Smolarski Kamil- 139- SP 46 Gdańsk

Tyborski Antoine-139- SP 15 Gdańsk

Aszkiełowicz Aleksandra- 138- SP 2 Biskupiec

Bułakowska Zuzanna- 138- SP 48 Gdańsk

Chojnacka Olga- 138-SP 42 Gdynia

Cupriak Miłosz- 138- SP w Połczynie

Domaradzki Jakub- 138- SP 60 Gdańsk

Fischer Róża- 138- SP w Czerniewie

Jungiewicz Natalia- 138- SP 3 Reda

Kaźmierczak Jakub-138- ASP Sopot

Nasiek Piotr- 138- Sportowa SP w Czersku

Seredyński Daniel-138- SP w Czerniewie

Sienkiewicz Julia- 138- SP 9 Wejherowo

Szewczyk Hubert- 138- SP w Potęgowie

Zastawska Pola- 138- Pozytywna SP Gdańsk

Bańka Norbert- 137- SP 20 Gdańsk

Dalek Małgorzata- 137-SP 26 Gdynia

Dobranowska Dominika- 137-STO Słupsk

Gotkiewicz Julia- 137- III SSP STO Gdańsk

Kulig Paulina- 137- SP 26 Gdynia

Matejewska Natalia- 137- SP 9 Wejherowo

Brzozowska Roksana- 136- SP w Pępowie

Krajnik Jakub- 136- SP 24 Gdańsk

Kuźmicz Krystyna- 136- SP 8 Gdynia

Nowak Monika- 136- SP 46 Gdańsk

Półtorak Maria - 136- SP 17 Gdańsk

Raczuk Wojciech- 136-SP 5 Gdańsk

Skołysz Alicja- 136-STO Słupsk

Suliga Szymon- 136- SP 8 Gdańsk

Wilkowska Amelia- 136- SP 6 Wejherowo

Biegała Mikołaj- 135-SP 48 Gdańsk

Chaniewska Zuzanna-135- SP 46 Gdynia

Dudek Hanna- 135- II PGZSS STO

Grajewski Alexander- 135- SP 8 Sopot

Jester Marta-135- SP 26 Gdynia

Kozłowska Anastazja- 135- Sportowa SP w Czersku

Lipska Małgorzata- 135- SP 79 Gdańsk

Modrzejewski-Szeląg Mateusz- 135- SP 19 Gdańsk

Prorok Maciej- 135- SP 9 Sopot

Romanowska Julia- 135- SP 3 Lębork

Soroka Damian- 135-ZS nr 2 w Pruszczu Gd.

Walter Marta- 135- II PGZSS STO

Banaszczyk Marta- 134- SP TE Vizja Gdańsk

Grzenkowicz Alicja-134- SP im św. Jana de La Salle

Mindykowski Ernest- 134-SP nr 1 Starogard Gdański

Popowska Julia- 134-SP 58 Gdańsk

Richert Paweł-134- ZS 2 Pruszcz Gdański

Rybak Oskar- 134- SP 44 Gdynia

Strelau Adam-134- SP im św. Jana de La Salle

Zielke Izabela -134-SP 2 Władysławowo

Błażejewski Adam-133-SP przy Parafii św. Kazimierza Gdańsk

Gorgol Martyna- 133-SP w Piotrowicach

Grossi Tullia-133-Katolicka SP Gdynia

Gryboś Wiktoria-133- SP 48 Gdańsk

Jaśkowiak Barbara-133-SP 79 Gdańsk

Karkoszka Monika - 133 -SP 5 W Chojnicach

Kołakowska Julia- 133- SP 2 Gdańsk

Konik Dominika-133-SP 3 Reda

Kundzier Michał-133-SP 8 Gdańsk

Laskowski Kacper-133-SP 60 Gdańsk

Wirbał Wiktoria-133- SP 85 Gdańsk

Woroń Tymoteusz- 133- SP w Kielnie

Drozd Igor- 132- SP 42 Gdynia

Erdmańska Martyna-132- SP w Strzebielinie Osiedlu

Grubicka Izabela-132-SP 85 Gdańsk

Jaworski Mikołaj-132- SP w Leźnie

Jurek Maja-132- SP 58 Gdańsk

Osiecki Roksana- 132-SP w Leśniewie

Nowak Martyna- 131- SP 52 Gdańsk

Drabina Michał- 131- SP 38 Gdańsk

Górny Konstanty -131- II ZSS STO Gdańsk

Jarosiewicz Iga-131-SP 48 Gdańsk

Kowalski Mikołaj – 131- SP 3 Władysławowo

Napierała Zuzanna-131- SP 3 Reda

Nowosadzki Jan-131- SP 3 Reda

Pańczyk Stanisław-131- SP 8 Gdańsk

Glapiak Amelia-130-SP przy Parafii św. Kazimierza w Gdańsku

Lentka Maksymilian-130- SP 15 Gdańsk

Narel Karol-130 -Pozytywna SP Gdańsk

Pach Kacper- 130-SSP w Tczewie

Pozorski Jakub-130-SP w Czerniewie

Przygoda Aleksandra-130- Pozytywna SP Gdańsk

Wojciechowska Jagoda-130-SP im św. Jana de La Salle

Wojewódzka Kornelia- 130- SP 18 Gdynia

Wycinka Karolina-130-SP 81 Gdańsk

Zastawny Nina-130-SP 48 Gdańsk

Hinc Klara-129- SP 48 Gdańsk

Hoge Julia-129-SP 2 Władysławowo

Kasiura Małgorzata-129-III SSP STO Gdańsk

Lieske Karolina-129-SP 3 Władysławowo

Mańkowski Tymon- 129-SP w Wiślinie

Muża Bartosz- 129-SP w Jastarni

Pecka Emilia-129- II ZSS STO Gdańsk

Sobociński Stanisław-129-SP 45 Gdańsk

Śliwa Olga-129-ZKPiP w Małej Słońcy

Śniadach Jan- 129- Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi

Czarnul Alicja- 128- SP 1 Gdańsk

Gąsiorowski Tomasz-128- SP 48 Gdańsk

Gruba Martyna- 128- SP w Łebieńskiej Hucie

Joachimiak- Szpinda Nadia- 128-SP w Połczynie

Karczewska Katarzyna-128-SP 58 Gdańsk

Lewandowska Wiktoria-128- SP 79 Gdańsk

Płoszaj Weronika-128- TE Vizja Gdańsk

Sumiła Franciszek-128-SP 7 Gdańsk

Szczygieł Joachim- 128- SP w Karczemkach

Mielewczyk Aleksander- 127- SP w Żukowie

Nowicki Bartosz- 127-SP 80 Gdańsk

Tyrakowski Hubert-127- II ZSS STO Gdańsk

Cygarowska Alicja-126-SP 2 Biskupiec

Jancz Klaudia- 126- ZSP w Smołdzinie

Lipińki Igor-126-SP 58 Gdańsk

Ruszel Martyn-126- Ekologiczna SP w Rumia

Szczepańska Aleksandra-126-SP 2 Władysławowo

Szelągowska Emilia-126- SP 47 Gdańsk

Szwedowska Nikola-126-SPS nr 2 Czersk

Szymiec Piotr- 126-SP w Pępowie

Taczalska Agata-126-SP 81 Gdańsk

Witkowski Konrad -126- Akademia Montessori w Pruszczu Gd.

  • WYRÓŻNIENI (125-120 pkt)

Banaś Maciej- 125- SP 2 Reda

Kaczmarek Hanna-125- II ZSS STO Gdańsk

Karolczak Patrycja-125-SP 44 Gdańsk

Naczk Rozalia-125-SP 6 Reda

Niewiadomski Michał-125- SP im św. Jana de La Salle

Olczyk Mikołaj- 125-SP 18 Gdynia

Ossowska Marta- 125- Parafialna SP Żukowo

Pawlik Anna-125-SP 6 Reda

Pawlik Zuzanna-125- SP 44 Gdańsk

Sokołowska Zofia-125- SP 27 Gdańsk

Szreder Aleksandra-125- SP 3 Reda

Dębińska Anna-124-SP 1 Starogard Gdański

Duchnowska Julia-124-SP 38 Gdańsk

Freda Denver-124-SP 70 Gdańsk

Grabowska Maja-124- SP 47 Gdańsk

Katka Nina-124-SP 8 Gdańsk

Kędzierski Franciszek- 124-SP 40 Gdańsk

Kowalska Amelia- 124- SJSP LTO w Lęborku

Lamandini Waldemar-124-SP 44 Gdynia

Stanisławczyk Wojciech- 124- SSP w Orlu

Dembkowska Natalia- 123- ZPGiSP w Baninie

Dobrowodzki Wit-123-SASP w Sopocie

Gąsior Wiktoria- 123- SP 86 Gdańsk

Kamysz Julia-123-SP 2 Gdańsk

Klimkowska Natalia- 123- SP nr 2 w Malborku

Kreft Kinga- 123- SP w Czeczewie

Morawski Mateusz- 123- SP 86

Pawłowski Kacper- 123- NSP Lokomotywa w Sopocie

Płużyński Adam- 123-GASP Gdańsk

Szulc Paweł-123-SP 15 Gdańsk

Szymak Kinga- 123-SP 77 Gdańsk

Tyszko Weronika-123-SP 79 Gdańsk

Wodzińska Julia-123- II ZSS STO Gdańsk

Zieliński Filip-123-SJSP LTO w Lęborku

Buda Kazimierz-122-SP 15 Gdańsk

Dąbrowska Maja- 122-SP w Borkowie

Deling Marcin-122- SP 2 Władysławowo

Kiezik Izabela-122-SSP Dobrzewino-Karczemki

Krzyżak Tomasz- 122- SP 86 Gdańsk

Matwiejczyk Jakub-122-SP 26 Gdynia

Myśliwiec Daria-122-SP 3 Reda

Popławska Helena-122- SSP Dobrzewino-Karczemki

Ryńska Julia- 122- SP 8 Wejherowo

Skrzypkowski Marcin-122-SP w Pępowie

Sulkowska Emilia- 122- SP 11 Wejherowo

Szóstek Lena-122-SP w Leźnie

Truszczyńska Małgorzata-122- Parafialna SP Żukowo

Werengowska Barbara-122- NSP Lokomotywa Sopot

Własów Iga-122-SP 9 Sopot

Wołoszyn Kamila-122-SSP w Orlu

Zienio Igor-122- SP 1 Gdańsk

Brożek Oliwia- 121- SP 56 Gdańsk

Chabowska Hanna- 121-SP 12 Gdańsk

Deptuła Kajetan-121-SP 1 Gdańsk

Grabowska Alicja-121- SP 42 Gdańsk

Humienna Blanka-121- SP 58 Gdańsk

Jabłoński Gaweł-121-SP 48 Gdańsk

Jankowski Maciej-121-ZS 2 Pruszcz Gdański

Jasińska Antonina-121-SP 15 Gdańsk

Kaczerzewska Iga-121-SP 42 Gdynia

Lewicki Szymon-121-SP w Pępowie

Migawa Malwina-121- SP w Żukowie

Nowak Adrianna-121- SP w Żukowie

Szweda Igor- 121-PSP w Bobowie

Wójcik Martyna- 121- SP w Straszynie

Bartłomiejczyk Ada-120- GASP Gdańsk

Bereza Oliwia-120-SP w Bożympolu Wielkim

Bielawski Witold-120-SP 48 Gdańsk

Czermański Paweł- 120-I SSP w Gdańsku

Hejnowska Magdalena-120-SP w Wiślinie

Jackiewicz Michał-120-SP STO Słupsk

Jankowski Radosław-120-SP 80 Gdańsk

Karsznia Agata-120-SP 42 Gdynia

Kowalska Klara-120-SP 48 Gdańsk

Krzemiński Artur-120-SP 42 Gdańsk

Landowski Dobrosław- 120- SP w Wiślinie

Panc Marcel-120-SP 19 Gdańsk

Pawlak Jakub-120-SP 42 Gdynia

Penk Parycja-120-SP w Sierakowicach

Romanowski Jakub-120-SP w Pępowie

Roszak Jakub- 120-SP 17 Gdynia

Skoczypiec Roksana-120- TE Vizja

Suchwałko Marek-120-SP 45 Gdańsk

Winiarczyk Olga- 120-SP 3 Lębork

  • WYRÓŻNIENI- w porządku alfabetycznym (najlepsi w szkołach, z których uczniowie nie otrzymali tytułów laureata/ finalisty/ wyróżnionego [125-120] lub z placówek, które uzyskały tylko jedną nagrodę (a uczniowie uzyskali 119-100)

Aleksiejew Agata- SP Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie

Angielski Adam- SP 20 Gdynia

Ażgin Marta- PSS Niedźwiednik w Gdańsku

Banasiak Karolina- SP 29 Gdańsk

Baranowska Marta- SP Sportowa w Człuchowie

Bączek Jakub-SP 7 Gdańsk

Belgrau Anna-SP w Borkowie

Bielawska Amelia- SP 61 Gdańsk

Bieniek Zuzanna-SP w Piotrowicach

Bierówka Anna- Happy Kids/SP 82

Borowski Jan -SP dla chłopców Fregata w Gdańsku

Bortkun Natalia-SP 12 Gdańsk

Bronk Nikola- SP w Sierakowicach

Brożek Bartosz- SP nr 2 Malbork

Bukowska Oliwia- SP Happy Kids Gdańsk

Bukowski Jakub-SP Gedanensis Gdańsk

Burdzanowska Weronika-SP 82 Gdańsk

Celban Wiktoria- SP w Potęgowie

Chabinka Szymon- SP 11 Gdańsk

Chmiel Viktoria- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drewnicy

Danielewicz Szymon- SP 33 Gdynia

Derewecki Szymon- SP 13 Gdańsk

Drogosz Szymon- SP w Gościcinie

Ejsmont Jagoda- NSP w Kowalach

Franiak Milena -SP 33 Gdynia

Glembin Nikodem- SP w Leśniewie

Głodowski Dawid- SP w Dzierżążnie

Gruszczyńska Natalia - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Dębogórzu

Grygiel Jan- SP 23 Gdańsk

Gulcz Barbara-ZPGiSP w Baninie

Gurzyński Jerzy-SP 3 Pruszcz Gdański

Hajdul Agata-SP 50 Gdańsk

Iwulska Alicja- ZPGiSP Chwaszyno

Jackowski Tymoteusz- ZS w Sztutowie

Jagodzińska Michalina- SP w Rozłazinie

Jurszo Aleksandra-NSP Sokrates, Gdańsk

Karalus Kacper- Chrześcijańska SP Montessori

Kaźmierczak Nina- SP w Częstkowie

Kitlińska Natalia-SP 14 Gdańsk

Kowalczyk Monika-British International School Gdańsk

Kryger Marta- SP 1 Czersk

Kucharski Maciej- ZS w Łebieniu

Kulon Wojciech- NSP Sokrates Gdańsk

Kułakowska Magdalena-SP w Wojanowie

Lubowiecka Maja-SP w Otłowcu

Łapiński Mikołaj- SP 48 Gdynia

Łasak Wiktor-SP w Czeczewie

Manturewicz Mateusz- SP 92 Gdańsk

Marcinowska Wiktoria- SP w Jastrzębiej Górze

Massowa Natalia-SP w Sierakowicach

Mastalerz Krzysztof-Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smołdzinie

Masternak Ida- SP 39 Gdańsk

Mogiełka Anna- SP w Pszczółkach

Myszka Patrycja- SP 17 Gdynia

Nagórski Mateusz- PSP w Bobowie

Niemczynowicz Weronika SP 2 Reda

Olejczuk Julia- SP w Straszynie

Ossowska Zofia- Happy Kids Gdańsk

Pałubicka Martyna- SP 35 Gdańsk

Pawelec Kacper-SP 21 Gdynia

Petryna Kacper- Społeczna SP nr 1 w Wejherowie

Pior-Kucińska- SP 24 Gdańsk

Popek Agata-SP 84 Gdańsk

Radosz Patrycja- SP 11 Gdańsk

Rosołowska Amelia- SP 43 Gdynia

Rulewska Anna- SP Lingwista w Gdańsku

Skierka Piotr- SP w Pogórzu

Stachowiak Magdalena-SP 8 Wejherowo

Stasiewska Joanna- SP Gedanensis Gdańsk

Stawicka Matylda- SP 75 Gdańsk

Szatkowska Karolina-SP 84 Gdańsk

Szczepańska Maja -SP 5 Chojnice

Szczęsna Oliwia- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Drewnicy

Szczyrba Maria- SP dla dziewcząt Fregata w Gdańsku

Uklejewski Andrzej-SP 92 Gdańsk

Ulasińska Maria – I SSP w Gdańsku

Wiśniewski Iwo-SP CET w Kowalach

Wojciechowicz Filip- SP 77 Gdańsk

Wołoszyn Marta-SP Sportowa w Człuchowie

Wójtowicz Zuzanna- SP w Strzebielinie Osiedlu

Zacharzewska Alicja-SP 3 w Pruszczu Gdańskim

Żakiewicz Łucja-SP 92 Gdańsk

Żołyniak Weronika- ZPGiSP w Chwaszczynie


VI edycja WMC „W lustrze książki” (uczniowie gimnazjów)

Uczestnicy: do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 96 gimnazjów. Maraton ukończyło 86 szkół.

Nad przebiegiem konkursu w szkole czuwało 132 nauczycieli. Wzięło w nim udział 1058 uczniów.

Lista nagrodzonych:

  • LAUREACI (160-144)

1. Jakub Modrzejewski – 154 (Gimnazjum nr 7 w Gdańsku)

2. Martyna Jodłowska – 153 (Zespół Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim)

3. Cezary Kochański – 153 (Publiczne Gimnazjum w Potęgowie)

4. Ewelina Pupacz – 152 (Gimnazjum w Czeczewie)

5. Zuzanna Szewczyk – 152 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

6. Katarzyna Cesarz – 151 (Gdańskie Gimnazjum „Lingwista”)

7. Rafał Wasiuta – 151 (Gimnazjum nr 2 w Redzie)

8. Konrad Bryłowski – 150 (Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 Wejherowie)

9. Weronika Kopiejć – 150 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

10. Artur Kwiatkowski – 150 (Gimnazjum nr 2 w Redzie)

11. Michał Skoczko – 149 (Gimnazjum nr 8 im. Obrońców Poczty Polskiej)

12. Karol Kuter – 148 (Salezjańskie Gimnazjum im. św. Dominika w Rumi)

13. Kacper Cholewiński – 148 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

14. Joanna Gałązka – 148 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

15. Aleksandra Kwiatkowska – 148 (Gimnazjum nr 2 w Redzie)

16. Maksymilian Dikti – 148 (Gimnazjum nr 17 w Gdyni)

17. Julia Bartosik – 147 (Gimnazjum nr 48 w Gdańsku)

18. Zofia Jaworowska – 147 (Zespół Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim)

19. Julia Mańczak – 147 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

20.Dominik Smoliński – 147 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

21. Marta Roszak – 147 (Gimnazjum nr 18 w Gdańsku)

22.Magdalena Kuniczuk -146 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

23.Martyna Sobolewska – 146 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

24.Seweryn Stolecki – 145 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

25.Martyna Ludkowska – 145 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

26.Dominika Pasznik – 145 (Gimnazjum nr 16 w Gdańsku)

27.Karolina Jędrych -144 (Niepubliczne Gimnazjum w Pucku)

28.Magdalena Motycka – 144 (Gimnazjum nr 2 w Wejherowie)

29.Zuzanna Hintz – 144 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

30.Anna Mollin – 144 (Gimnazjum w Czersku)

31. Barbara Midziak – 144 (Jezuickie Gimnazjum w Gdyni)

  • FINALIŚCI

1. Klaudia Bielicka – 143 (Gimnazjum nr 26 w Gdańsku)

2. Karolina Czapiewska – 143 (Gimnazjum w Czersku)

3. Radosław Hirsz – 143 (Gimnazjum nr 2 w Redzie)

4. Magdalena Litzbarska – 143 (Publiczne Gimnazjum w Pucku)

5. Zuzanna Mikołajewska – 143 (Gdańskie Gimnazjum „Lingwista)

6. Justyna Zaucha – 143 (Jezuickie Gimnazjum w Gdyni)

7. Antonina Ziemian – 143 (Gimnazjum nr 27 w Gdańsku)

8. Anhelina Popowych – 143 (Zespół Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim)

9. Zuzanna Redman – 143 (Gimnazjum nr 3 w Wejherowie)

10. Marta Studzienna – 143 (Gimnazjum nr 1 w Gdyni)

11. Maciej Zaremba – 142 (Gimnazjum nr 2 w Wejherowie)

12. Oliwia Brociek – 141 (Gimnazjum w Kosakowie)

13. Amelia Maćkiewicz – 141 (Gimnazjum nr 48 w Gdańsku)

14. Anna Nadolska – 141 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

15. Luiza Ilczuk – 141 (Gimnazjum nr 1 w Gdyni)

16. Adrianna Szewc – 141 (Gimnazjum w Sztutowie)

17. Paulina Puchalska – 140 (Gimnazjum Publiczne w Potęgowie)

18. Jędrzej Gryszko – 140 (Zespół Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim)

19. Agata Cyrankiewicz 139 (ZS nr 2 w Pruszczu Gdańskim)

20.Martyna Labuda – 139 (Gimnazjum nr 3 w Wejherowie)

21. Anna Tomczak – 139 (Gimnazjum nr 48 w Gdańsku)

22.Marika Kantor - 139 (Gimnazjum nr 26 w Gdańsku)

23.Emilia Pogorzelska – 139 (Gimnazjum nr 33 w Gdańsku)

24.Emilia Glazik – 139 (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie)

25.Anna Grzywna – 139 (Gimnazjum w Piotrowicach)

26.Aleksandra Scharner – 139 (Gimnazjum nr 25 w Gdańsku)

27.Aleksandra Budzisz – 138 (Gimnazjum nr 48 w Gdańsku)

28.Tadeusz Kucharski – 138 (Gimnazjum nr 1 w Gdyni)

29.Martyna Niewolin – 138 (Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku)

30.Magdalena Piotrzkowska – 138 (Gimnazjum nr 2 w Wejherowie)

31. Aleksandra Geppert – 137 (Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sopocie)

32.Julia Rakowska – 137 (Salezjańskie Gimnazjum w Rumi)

33.Marek Gajewski – 137 (Gimnazjum nr 48 w Gdańsku)

34.Nikola Giec – 137 (Gimnazjum nr 48 w Gdańsku)

35.Kinga Kowalska – 137 (Gimnazjum nr 3 w Gdańsku)

36.Adrianna Widomska – 137 (Gimnazjum nr 17 w Gdyni)

37.Justyna Zasada – 137 (Zespół Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim)

38.Patrycja Siejka – 137 (Zespół Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim)

39.Aleksandra Łopińska – 137 (Gimnazjum w Sztutowie)

40.Zofia Klata – 136 (Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku)

41. Judyta Stemplewska – 136 (Gimnazjum w Biskupcu)

42.Marcelina Wiśniewska – 135 (Zespół Szkół w Sztutowie)

43.Jeremi Nowikow – 135 (Gimnazjum nr 1 w Gdańsku)

44.Aleksandra Szomburg – 135 (Gimnazjum nr 18 w Gdańsku)

45.Maja Wojciechowska – 135 (Gimnazjum nr 1 w Gdańsku)

46.Melita Szymula – 135 (Gimnazjum nr 26 w Gdańsku)

47.Olimpia Klingbein - 135 (Gimnazjum w Główczycach)

48.Martyna Lewandowska – 135 (Gimnazjum w Piotrowicach)

49.Maryna Zmiczerewska – 135 (ZS nr 2 w Pruszczu Gdańskim)

50.Marcelina Wiśniewska – 135 (Zespół Szkół w Sztutowie)

51. Matylda Zapaśnik – 135 (Jezuickie Gimnazjum w Gdyni)

  • Wyróżnienia (Najlepsi w swoim gimnazjum – min. 120/160 pkt.)

1. Natalia Antochowska – 134 (Gimnazjum nr 1 w Redzie)

2. Natalia Wrzesińska – 133 (Gimnazjum nr 50 w Gdańsku)

3. Zuzanna Kohnke – 133 (Niepubliczne Gimnazjum w Pucku)

4. Wiktoria Bieniek – 133 (Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Łebie)

5. Jagoda Kazana – 132 (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie)

6. Magdalena Czyż – 132 (Publiczne Katolickie Gimnazjum im. św. Kazimierza w Gdańsku)

7. Emilia Kreft – 131 (Gimnazjum w Czeczewie)

8. Aleksandra Kuraszewicz – 130 (Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim)

9. Kamila Mielke – 130 (Gimnazjum w Chojnicach)

10. Anna Sikora – 130 (Gimnazjum w Raciborzu)

11. Paweł Duchnowski – 129 (Społeczne Gimnazjum Dobrzewino-Karczemki w Karczemkach

12. Małgorzata Jendrzejek – 127 (Gimnazjum nr 23 w Gdyni)

13. Zuzanna Perkowska – 127 (Społeczne Gimnazjum nr 1 STO w Słupsku)

14. Oskar Kohnke – 126 (Gimnazjum nr 1 we Władysławowie)

15. Marta Glantz – 126 (Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku)

16. Aleksandra Uklejewska – 126 (Gimnazjum nr 17 w Gdańsku)

17. Nikola Staszczak – 126 (Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bobowie)

18. Zuzanna Panasiuk – 125 (Gimnazjum nr 2 w Gdyni)

19. Izabela Maczyszyn – 124 (Gimnazjum nr 31 w Gdańsku)

20. Mateusz Piotrowicz – 124 ( Gimnazjum Społeczne im. Janusza Korczaka nr 1 w Wejherowie)

21. Patrycja Nowaczyk – 124 (Gimnazjum nr 1 w Pruszczu Gdańskim)

22. Monika Bartosiak – 123 (Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku)

23. Karolina Kikolska – 121 (Gimnazjum nr 53 w Gdańsku)

24. Paulina Slas – 121 (Gimnazjum w Przodkowie)

25. Kornelia Kołodziejska - 121 (Sopockie Autonomiczne Gimnazjum)

26. Krzysztof Paziewski – 120 (Gimnazjum nr 12 w Gdańsku)

oraz kolejne wysokie wyniki:

27. Julia Czupriniak -119 (Gimnazjum nr 15 w Gdyni)

28. Marta Block – 119 Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie)

29. Magdalena Drożęcka – 114 (Gimnazjum nr 20 w Gdyni)

30. Karolina Gatz – 113 (Zespół Szkół w Straszynie)


II edycja WMC „Na literackim szlaku” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego

Uczestnicy: do tegorocznej edycji konkursu zgłosiły się 42 szkoły z województwa pomorskiego. Protokoły zbiorcze nadesłały 34 placówki.

W Maratonie ostatecznie uczestniczyło 358 uczniów i 54 nauczycieli.

Lista nagrodzonych:

  • LAUREACI:

1 Dylewicz Łucja Gdańsk LO V 108

2 Kazub Joanna Gdynia LO II 108

3 Szreder Sylwia Kartuzy ZSZO 107

4 Cibor Aleksandra Gdynia LO II 106

5 Roman Beata Gdańsk LO V 103

6 Rutkowska Anna Gdynia L. Jezuitów 103

7 Wichowski Piotr Gdańsk LO V 101

8 Sobolewska Zofia 1e Gdańsk LO II 100

9 Witkowski Mateusz Gdańsk LO V 100

10 Dąbrowska Justyna Gdańsk LO V 99

11 Koczyk Anna Gdańsk LO V 99

12 Mroczkowska Weronika Gdańsk LO VI 99

13 Padzik Martyna Gdynia LO VI 97

14 Reise Marta Tczew LO I 97

15 Lentka Dawid 2f Gdańsk LO II 95

16 Winkler Kamil Gdynia LO II 95

17 Giczela Agata Gdynia LO VI 94

18 Strongowska Wiktoria Gdańsk LO XV 93

19 Śliwińska Paulina Chojnice LO II 93

20 Lejk Elżbieta Kartuzy ZSZO 93

21 Jaworska Karolina 1c Gdańsk LO II 92

22 Komosa Jan Gdańsk LO IX 92

23 Przychodzka Rozalia Biskupiec LO 92

24 Budzinska Magdalena Gdańsk LO VII 91

25 Grabowski Bartłomiej Gdańsk LO IX 91

  • FINALIŚCI:

1 Mateja Dorota Kartuzy ZSZO 90

2 Słomińska Kinga Gdańsk LO II 89

3 Buchajewicz Marta Gdańsk LO V 89

4 Krupa Kacper Gdańsk LO V 88

5 Gojtowska Patrycja Kartuzy ZSZO 88

6 Kopańska Maria Gdańsk LO V 87

7 Kaczmarek Dominika Gdynia LO X 87

8 Kozak Paulina Gdańsk Z.S.A i K 86

9 Stańczyk Gerta Sopot LO III 86

10 Tracz Nadia IIIF Gdańsk LO VIII 85

11 Groth Dominika Gdynia LO VI 85

12 Bizior Maciej Tczew LO I 85

13 Formella Nikola Gdańsk.Z. Sz. Mors. 84

14 Hennig Weronika Gdynia LO VI 84

15 Karolczak Rozalia Gdynia LO X 84

16 Władzińska Kinga Gdańsk LO II 83

17 Morawski-Jaswal Karol Pelplin Coll.Mar 83

18 Styn Weronika Wejherowo Z.S.P 1 83

19 Kuszpit Karolina Gdańsk LO VI 82

20 Angielczyk Michał Gdańsk Z.S.A i K 82

21 Kmiecik Kinga Gdańsk LO VI 81

22 Filip Przemysław Gdynia LO VI 81

23 Omernik Agnieszka Tczew LO I 81

24 Szpucha Weronika Gdańsk LO VI 80

25 Sokołowska Sylwia Gdańsk P. Sz. Bud. 80

26 Czaprowska Dominika Gdańsk LO III 79

27 Sadłowski Piotr Gdańsk LO VI 79

28 Krawczyk Julia Gdańsk LO XXIV 79

29 Dunin Maja Gdańsk LO XXIV 78

30 Borowicz Milena Pruszcz Gd ZSO 1 78

31 Bielińska Katarzyna Wejherowo Z. Sz. P. 1 78

  • Wyróżnieni (w kolejności alabetycznej):

1 Formela Paulina Somonimo ZSP

2 Gorzelak Wiktoria Tczew ZSRiK

3 Grześkowiak Martyna Rumia Salezj. LO

4 Kamrowska Daria Gdańsk LO XX

5 Kubala Paulina Gdynia Z. Sz. Hot.

6 Kujałowicz Aleksandra Gdańsk LO I

7 Kurowska Kamila Somonimo ZSP

8 Patyk Julia Gdańsk L. Autonomiczne

9 Piotrzkowska Adriana Rumia ZSP 1

10 Poborca Katarzyna Gdańsk LO XII

11 Redzimska Anna Gdańsk LO XIV



oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl