Rowerowe ECC - gdańszczanie walczą o zwycięstwo!

Europejskie miasta wkraczają na ostatnią prostą w rowerowej rywalizacji. Gdańsk wyprzedza turecki Izmir o blisko 40 tys. km. Mobilizacja mieszkańców nie może zmaleć, aby Gdańsk obronił prestiżowy tytuł najbardziej rowerowego miasta na Starym Kontynencie.

Rowerowe ECC - gdańszczanie walczą o zwycięstwo!
A
A
data publikacji: 19 maja 2017 r.

Gdańszczanie są najbardziej rowerowi w Europie
Gdańszczanie są najbardziej rowerowi w Europie
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Najwięcej aktywnych uczestników, czyli mieszkańców, którzy poruszając się na rowerach, rejestrują pokonane przez siebie kilometry, jest w Gdańsku. Natomiast najwięcej przejechanych kilometrów na tysiąc mieszkańców jest w litewskich Telszach. W tej kategorii Gdańsk jest na drugim miejscu, jednak sukcesywnie zmniejsza dystans dzielący go od lidera. Wyniki Europejskiej Rowerowej Rywalizacji Miast na bieżąco śledzić można na stronie www.cyclingchallenge.eu.

Drużyny poszczególnych miast biorących udział w rywalizacji dzielą się na grupy. Kilometry dla Gdańska kręci 130 gdańskich firm, 36 dzielnic, 25 gimnazjów i 15 uczelni. Najwięcej kilometrów wykręcili pracownicy Grupy Kapitałowej LOTOS. Z kolei liczące 600 uczniów Gimnazjum nr 48 z Jasienia pod względem liczby kilometrów pokonało już Politechnikę Gdańską. Zacięta walka toczy się między dzielnicami: Chełm, Ujeścisko-Łostowice oraz Jasień.

- Jesteśmy już za półmetkiem konkursu i widać, że konkurencja jest jeszcze trudniejsza do pokonania niż w poprzednich edycjach. Każdy chce "bić mistrza". Wierzę w to, że jednak obronimy tytuł. Serdecznie zapraszam nowe osoby do udziału, a dotychczasowych uczestników do jeszcze większej mobilizacji. Mamy już 400 000 km. czy wykręcimy drugie tyle? - zachęca Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska odpowiedzialny za politykę rowerową.

Rywalizacja trwa do 31 maja. Nadal można się rejestrować, aby pomóc Gdańskowi obronić tytuł. Warto jeździć na rowerze i rejestrować wszystkie przejazdy (do pracy, na zakupy, rekreacyjne).


Jak wziąć udział?

- zarejestruj się na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl,

- pobierz darmową aplikację na smartfon „NAVIKI” (rejestracja możliwa również przez aplikację),

- wybierz drużynę – „Gdańsk” oraz grupę - nazwę firmy, uczelnię, gimnazjum lub dzielnicę.

Jeśli nie korzystasz ze smartfona możesz rejestrować pokonane na rowerze dystanse bezpośrednio na stronie internetowej www.cyclingchallenge.eu/pl. Także na tej stronie można na bieżąco śledzić wyniki.


Źródłem informacji, wzajemnego dopingu i dzielenia się wrażeniami jest grupa facebook'owa "Kręć kilometry dla Gdańska - European Cycling Challenge". Dla najbardziej aktywnych uczestników Miasto Gdańsk przygotowało nagrody, m.in. pamiątkowe koszulki rowerowe dla każdego, kto pokona 1000 km.


Czytaj także:

Kręć kilometry dla Gdańska - od 1 maja pracujemy na trzecie zwycięstwo w ECC!


Więcej informacji o Europejskiej Rywalizacji Miast w Gdańsku

www.rowerowygdansk.pl


Cyprian Maciejewski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe
więcej tekstów autora
Cyprian Maciejewski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe
więcej tekstów autora