Pogoda na długi kwietniowo-majowy weekend. Będzie chłodno, ale przestanie padać

Kto marzył o zrobieniu grilla podczas tegorocznej przyspieszonej majówki, musi liczyć się ze zmianą planów. Choć w niedzielę, 30 kwietnia, będzie się wypogadzać, to niskie temperatury nie zachęcą do siedzenia na świeżym powietrzu.

Pogoda na długi kwietniowo-majowy weekend. Będzie chłodno, ale przestanie padać
A
A
data publikacji: 29 kwietnia 2017 r.

Majówka w tym roku nie będzie rozpieszczać pogodą
Majówka w tym roku nie będzie rozpieszczać pogodą
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w sobotę, 29 kwietnia, w Gdańsku i w regionie przez cały dzień będzie pochmurno. Zapowiadane są przelotne, ale słabe opady deszczu. Teperatura, jaką będziemy odczuwać w ciągu dnia, wynosić będzie 5-6 stopni C. Wiatr słaby: 4-5 m/s.

Niedziela, 30 kwietnia, zapowiada się bezchmurnie. Temperatura w ciągu dnia będzie się wahać między 9 a 11 stopnia C. Wiatr słaby: 2-4 m/s.

W poniedziałek, 1 maja, prognozowane jest zachmurzenie, ale bez opadów. Temperatura wyniesie 9–11 stopni C. Siła wiatru tego dnia wynosić ma 6 m/s.

We wtorek, 2 maja, według prognoz ma być pogodnie, okresami z umiarkowanym zachmurzeniem. Nadal będzie jeszcze dość chłodno: 8–11 stopni C, do tego mocniej powieje: z siłą 7 m/s.

Środa, 3 maja, także powinna być pogodna, choć okresowo pojawi się zachmurzenie. Po południu mogą wystąpić słabe opady deszczu. Tego dnia temperaura wyniesie 8–11 stopni C. Silniej powieje: 8-9 m/s.


ANALIZA POGODOWA W GDAŃSKU ŚRÓDMIEŚCIU W DNIACH 29.04-01.05.2017

armaag.gda.ploprac. KG (0)
www.gdansk.pl
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl