Pierwsza porażka siatkarskich wicemistrzów Polski

Lotos Trefl Gdańsk na inaugurację sezonu, w meczu o Superpuchar Polski, pokonał Asseco Resovię Rzeszów, ale w PlusLidze już nie dał rady innemu potentatowi - Skrze. Mateusz Mika i jego koledzy przegrali w Bełchatowie 0:3. Była to pierwsza porażka gdańszczan w sezonie.
14.11.2015

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy, upamiętniającą ofiary zamachów terrorystycznych w Paryżu w piątek, 13 listopada 2015 roku.

Podopieczni trenera Andrei Anastasiego w całym spotkaniu mieli niewiele do powiedzenia. Tylko w jednym secie - drugim - uzbierali 20 punktów. Najjaśniejszą postacią w drużynie był Piotr Gacek. Libero Lotosu Trefla dokonywał cudów w obronie, pozytywnie przyjmując przy tym aż 69 proc. serwisów rywali.

Dla żółto-czarnych była to pierwsza porażka w sezonie, biorąc pod uwagę także występy w finale Superpucharu oraz Lidze Mistrzów.

Gdańszczanie, po dziewięciodniowym pobycie w rozjazdach, w końcu przyjadą do Gdańska. W poniedziałek i wtorek będą trenować w Ergo Arenie, w środę rano udadzą się do Włoch na drugi pojedynek w Lidze Mistrzów przeciwko DHL Modena, jednemu z faworytów tych rozgrywek.

PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

PGE Skra: Wlazły (15 punktów), Kłos (5), Conte (8), Wrona (7), Uriarte (5), Marechal (9), Milczarek (libero) oraz Gromadowski (1), Marcyniak, Rodriguez (2)

Lotos Trefl: Grzyb (5), Falaschi (1), Schwarz (2), Gawryszewski, Troy (8), Mika (9), Gacek (libero) oraz Hebda (8), Schulz (4), Stępień, Ratajczak (2)

W końcu u siebie

Pierwszy mecz przed własną publicznością siatkarze Lotosu Trefl zagrają dopiero 25 listopada (środa) o godz. 19. Rywalem w Ergo Arenie będzie Łuczniczka Bydgoszcz. W sprzedaży są już bilety: ulgowe od 10 zł, normalne od 15 zł.

Wejściówki kupować można za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, a także w kasach Ergo Areny, Sklepie Koszykarza w GCH Manhattan, Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot, Bałtyckiego Agencji Artystycznej BART oraz kilkudziesięciu salonikach Kolporter na terenie województwa pomorskiego.