PIT w Gdańsku. Się opłaca! Sebastian Mila zachęca - możesz wygrać samochód!

„Mieszkasz w Gdańsku, ale do tej pory płaciłeś podatki tam, gdzie jesteś zameldowany? Zmień to!” - zachęcają władze miasta w nowej kampanii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Na zachętach się nie kończy: każdy, kto rozliczy podatek wpisując w zeznaniu gdański adres zamieszkania, ma szansę wylosować jedną z atrakcyjnych nagród - konsolę do gier, rower, a nawet samochód!

PIT w Gdańsku. Się opłaca! Sebastian Mila zachęca - możesz wygrać samochód!
A
A
data publikacji: 01 marca 2017 r.

Sebastian Mila jest twarzą kampanii PIT w Gdańsku. Się opłaca! Piłkarz Lechii Gdańsk płaci podatki w naszym mieście
Sebastian Mila jest twarzą kampanii PIT w Gdańsku. Się opłaca! Piłkarz Lechii Gdańsk płaci podatki w naszym mieście
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Głównym celem akcji jest przekonanie „nowych” mieszkańców, żeby roczną deklarację podatkową PIT złożyli w Gdańsku: gdzie na co dzień mieszkają, pracują, odpoczywają, korzystają z gdańskiej komunikacji i infrastruktury. Dzięki temu część pieniędzy z podatku trafi do budżetu miasta. Co ważne - aby rozliczyć PIT w Gdańsku nie trzeba być tu zameldowanym. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać gdański adres zamieszkania. Oczywiście w loterii mogą wziąć udział również ci, którzy w naszym mieście mieszkają i rozliczają się już od lat.

- Gdańsk przyciąga. Wciąż nowi ludzie podejmują tu studia, pracę a więc na co dzień korzystają z wszelkich udogodnień. Warto więc przypomnieć, że właśnie dzięki podatkom mieszkańców, Gdańsk może inwestować w nowe chodniki, oświetlenie, komunikację czy obiekty sportowe - przekonuje prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Kampania rozpoczęła się 1 lutego. A dokładnie miesiąc później wystartowała powiązana z nią loteria. Od 1 marca każdy, kto wypełni formularz na stronie www.gdansk.pl/pit, ma szansę na wylosowanie jednej z cennych nagród. W puli znajdują się nagrody o łącznej wartości ponad 100 tys. zł: sprzęt AGD, konsole do gier (10 sztuk), rowery miejskie (5 sztuk), a także hybrydowy model samochodu TOYOTA YARIS w wersji premium!

Złóż PIT w Gdańsku - masz szansę na samochód
Złóż PIT w Gdańsku - masz szansę na samochód
gdansk.pl

W formularzu należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu. A także potwierdzić fakt złożenia deklaracji PIT za rok 2016 w urzędzie skarbowym właściwym dla obszaru administracyjnego Gdańska.

Uwaga! Każdy, kto po raz pierwszy składa deklarację PIT w naszym mieście, również powinien zaznaczyć to w formularzu. Po wypełnieniu formularza uczestnik loterii otrzyma unikatowy kod rejestracyjny.

Losowanie nagród odbędzie się 15 maja 2017 r. W losowaniu wezmą udział wszystkie osoby, które do 10 maja 2017 r. wypełnią formularz. Po wylosowaniu zwycięzców organizator loterii poprosi ich o przekazanie zaświadczenia potwierdzającego złożenie deklaracji PIT za rok 2016 w jednym z gdańskich urzędów skarbowych, a także kopii pierwszej strony deklaracji PIT za rok 2016. W przypadku, jeśli laureat którejś z nagród nie spełni warunków określonych w regulaminie loterii, nagroda przekazana zostanie osobie z listy rezerwowej.

Wyniki loterii po jej zakończeniu opublikowane zostaną na stronie www.gdansk.pl/pit.

Gdański budżet – Twój budżet. Oblicz!

Pomoc społeczna, komunikacja, infrastruktura, zdrowie, kultura, sport, wypoczynek, czy bezpieczeństwo to tylko niektóre obszary, które składają się na miejski budżet. Ile pieniędzy z podatku trafia do budżetu można się dowiedzieć z witryny www.gdansk.pl/pit. A przy pomocy kalkulatora obliczyć, ile miesięcznie z naszego wynagrodzenia miasto wydaje np. na edukację, czy ochronę środowiska.

Wystarczy w zakładce „Ile kosztuje miasto?” wpisać miesięczne wynagrodzenie brutto w złotych, a ten obliczy jaka część podatku została przeznaczona w skali miesiąca na poszczególne zadania realizowane przez miasto.


 

Anish Saraf
Anish Saraf
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Oni już płacą podatki w Gdańsku i zachęcają innych

Kampania „PIT w Gdańsku, Się opłaca!” ma swoich ambasadorów. Wszyscy oni wybrali Gdańsk jako miejsce idealne do studiowania, zamieszkania czy rozpoczęcia nowej ścieżki zawodowej. Teraz zachęcają innych do płacenia podatków w naszym mieście. Ambasadorami kampanii są:

  • Sebastian Mila, piłkarz, kapitan zespołu Lechii Gdańsk, który spełnił zawodowe marzenia i mieszka tu z rodziną

  • Paweł Stawicki, szef kuchni restauracji Mercato

  • Agnieszka Anielska, absolwentka socjologii

  • Ukrainka Natalija Shkinder, która najpierw studiowała w Gdańsku, a teraz tu pracuje

  • Roberto Polce, włoski dziennikarz i przewodnik, który zamieszkał tu na stałe

  • Anish Saraf z Kalkuty, zachwycony możliwościami miasta od wielu lat z powodzeniem rozwija tu firmę

Natalija Shkinder
Natalija Shkinder
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Roberto Polce
Roberto Polce
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Paweł Stawicki
Paweł Stawicki
Grzegorz Mehring/www.gdansk.plMichał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora