Olivia Seven: powstanie kolejny biurowiec. Setki nowych miejsc pracy

Kompleks Olivia Business Centre (OBC) wciąż się rozwija. Już wznosi się tam wieżowiec Olivia Star, a wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego: Olivia Seven. To oznacza nowe miejsca pracy w mieście.

Olivia Seven: powstanie kolejny biurowiec. Setki nowych miejsc pracy
A
A
data publikacji: 17 marca 2017 r.

Wizualizacje nowego biurowca Olivia Seven. Oliwa staje się korporacyjnym zagłębiem Gdańska
Wizualizacje nowego biurowca Olivia Seven. Oliwa staje się korporacyjnym zagłębiem Gdańska
Olivia Business Centre

Budynek Olivia Seven powstaje przy al. Grunwaldzkiej, obok biurowca Olivia Six. Seven będzie miał 55 metrów wysokości, 15 kondygnacji i trzypoziomowy parking podziemny. Łącznie to 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

W przyszłości Olivia Seven będzie łączył się z dwoma kolejnymi budynkami, które powstaną w głębi należącej do inwestora działki przy al. Grunwaldzkiej. Pozwoli to uzyskać ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej na jednej kondygnacji.

Pomiędzy budowanymi obecnie Olivia Star i Olivia Seven powstanie dodatkowe patio – plac z zielenią, kawiarniami, restauracjami i przeszklonym ogrodem zimowym. 

Jak wyjaśnia Katarzyna Halicka, z działu PR OBC, budynek Olivia Seven powiększy dostępną już w OBC przestrzeń dla firm do niemal 150 tys. metrów kwadratowych.

- Zakończenie prac nad „siódemką” ma nastąpić na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku - mówi Halicka.

Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu w Olivia Business Centre: – Zainteresowanie „siódemką” jest tak duże, że już teraz, choć dopiero powstają fundamenty budynku, 30 procent jego powierzchni jest objętych wstępnymi rezerwacjami.

- Seven oraz budowany już biurowiec Olivia Star to dodatkowe możliwości rozwoju biznesu na Pomorzu i dodatkowe miejsca pracy – mówi Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre. – Od siedmiu lat tworzymy w Trójmieście dynamiczne, sprzyjające przedsiębiorcom centrum. I nie chodzi tu tylko o wysokiej klasy biura, bo gwarantujemy także dostęp do instytucji wsparcia biznesu, firm IT, HR, finansowych, świadczących usługi consultingowe, prawne czy marketingowe.

Olivia Seven w liczbach:

Wysokość: 55 metrów

Liczba kondygnacji naziemnych: 15

Liczba kondygnacji podziemnych: 3

Powierzchnia do wynajęcia: 28 tys. m2

Powierzchnia piętra: 1900 m2

Przypomnijmy, że w Olivia Business Centre swoje siedziby ma ponad 120 firm, m.in. Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Noble Bank, PKO BP, PwC czy ThyssenKrupp. Do wynajęcia są tu m.in. trzy centra konferencyjne. Jest także centrum medyczne z apteką, studio fitness, gimnazjum, przedszkole, żłobek, salon urody, notariusz i punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych i 500 miejsc rowerowych.

Czytaj także: Olivia Star - najwyższa biurowa gwiazda Gdańska 

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl