• Okazała inauguracja, ale beniaminek bez szans w starciu z triumfatorem Ligi Mistrzów

Nie było niespodzianki w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk zdecydowanie słabsi od mistrza Polski Vive Tauron Kielce, z którym przegrali różnicą 12 goli. Mecz obserwowało 5 tysięcy widzów.
10.09.2016

Atakuje Mateusz Wróbel z Wybrzeża, obok Karol Bielecki (z lewej), król strzelców igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro oraz Mariusz Jurkiewicz

Sobotnie spotkanie w Ergo Arenie było oficjalnym otwarciem zawodowej PGNiG Superligi w piłce ręcznej mężczyzn, w której od tego sezonu gra 14 zespołów, ale żaden nie spada.

POZNAJ NOWE ZASADY ROZGRYWEK W PGNIG SUPERLIGI PIŁKARZY RĘCZNYCH

Na trybunach zasiadło aż 5 tysięcy widzów. Na meczu ligowym w Gdańsku tylu kibiców wcześniej nie było jeszcze nigdy.

- Dziękuję kibicom za to, że przyszli licznie na dzisiejsze spotkanie. Wiemy, że przyszli w większości ze względu na markę rywala, ale będziemy walczyć o to, by chodzili przede wszystkim aby oglądać nasz zespół - mówił już po spotkaniu Damian Wleklak, trener gdańskiego Wybrzeża.

Goście, którzy jeszcze dwa dni wcześniej grali w Katarze w nieoficjalnych klubowych mistrzostwach świata, nie zamierzali ulgowo potraktować beniaminka z Gdańska. To oni po rzucie Hiszpana Julena Aguinagalde, najlepszego obrotowego świata, wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu. W 3. minucie na 1:1 trafił Adrian Kondriatiuk. Potem posypały się skuteczne rzuty kielczan: Aguinagalde, Krzysztof Lijewski dwukrotnie, Tobias Reichmann i znowu Aguinagalde. W 9. minucie było 1:6.

Nikt nie miał watpliwości kto jest lepszy i kto wygra całe spotkanie. Gdańszczanie co najwyżej mogli próbować przebijac się przez szczelny blok kieleckiej defensywi i uczyć się. W 37. minucie przegrywali już 11:21, co oznaczało, że w ciągu pierwszych siedmiu minut drugiej połowy podopieczni Wleklaka i Marcina Lijewskiego nie zdobyli gola.