• Start
  • Wiadomości
  • O hackatonie, Białym Domu i HejtStopie. Wykłady i warsztaty

O hackatonie, Białym Domu i HejtStopie. Wykłady i warsztaty

Personal Democracy Forum PL-CEE to największe w Europie spotkanie ekspertów angażujących nowe technologie w działania na rzecz demokracji, społeczeństwa obywatelskiego i przemian społecznych. Wykłady i warsztaty praktyczne odbędą się 17 i 18 marca 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
09.03.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Kto wystąpi na Forum Demokracji Osobistej i o czym będzie mówił? Pierwszy dzień forum to czas przeznaczony na spotkania z ekspertami:

Jennifer Pahlka, założycielka i dyrektorka Code for America, opowie, jak w Białym Domu pracowała nad kształtowaniem polityki cyfrowej.

Václav Štětka, wykładowca na Uniwersytecie Karola w Pradze, będzie mówił o współczesnych mediach i globalizacji.

Dziennikarka Sheba Najmi opowie o tym, jak przebiegała organizacja pierwszego społecznego hackathonu w Pakistanie (ackathon to wydarzenie dla miłośników nowych technologii, którzy w małych zespołach pracują nad zadaniami przygotowanymi przez organizatorów).

Prawnik Krzysztof Izdebski omówi sprawy związane z dostępem do informacji publicznej.

Sandor Lederer przedstawi doświadczenia organizacji K-monitor obserwującej mechanizmy węgierskiej polityki.

Wystąpią także: Rebecca Rumbul – szefowa działu badań w brytyjskiej organizacji mySociety oraz stała komentatorka polityczna dla BBC w Walii; Joanna Grabarczyk – koordynatorka kampanii HejtStop, Paul Radu – dziennikarz śledczy z Rumunii, oraz Margo Gontar – wspózałożycielka StopFake.org.

Europejskie Centrum Solidarności ponownie stanie się forum wymiany myśli o wolności i demokracji.

Drugiego dnia forum odbędzie się 20 warsztatów, m.in. na temat: używania mechanizmów gier do angażowania społeczeństwa, safe spaces – czyli tworzenia bezpiecznych przestrzeni w Internecie, jednoczenia obywateli przez watchdogi, nowych sposobów partycypacji obywatelskiej, blokady informacyjnej mediów na świecie czy wykorzystywania otwartych danych w działaniach społecznych.

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się na stronie Personal Democracy Forum. Koszt biletu: 20 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowy program forum na stronie epf.org.pl

 

 

PDF PL-CEE 2016 jest organizowane przez porozumienie Fundament Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z TechSoup Polska, Miastem Gdańsk i TransparenCEE. Wydarzenie jest wspierane przez Koduj dla Polski, Personal Democracy Media, Code for All, Teplitsa. Sponsorami konferencji są Departament Stanu USA w ramach Programu "Promocja technologii dla przejrzystości i odpowiedzialności", Omidyar Network oraz Google.


TV

Światowa stolica bursztynu