MOPR organizuje wakacje. Dyskoteki, kąpiele i... duchowe wsparcie

- Było super, szczególnie że często były dyskoteki - mówi Rafał z Gdańska, który właśnie wrócił z turnusu w Orkuszu. Dzieci i młodzież z rodzin wspieranych przez MOPR w wakcje nie siedzi w domu, ale wypoczywa poza miastem.

MOPR organizuje wakacje. Dyskoteki, kąpiele i... duchowe wsparcie
A
A
data publikacji: 18 lipca 2016 r.

Elżbieta Pruszyńska
Elżbieta Pruszyńska
Materiały prasowe MOPR

- To oczywiście wakacyjny wypoczynek, ale też przedłużenie działań terapeutycznych dla dzieci - mówi Elżebieta Pruszyńska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. - W tym roku dzieci wypoczywają w Harcerskim Centrum Integracji w Orkuszu niedaleko Kwidzyna. Oprócz kąpieli, ognisk, dyskotek mają warszaty z psychologiem, zajęcia na których uczą się budować poczucie własnej wartości, ale też jak chronić się przed narkotykami i alkoholem. Opiekuje się nimi wyspecjalizowana kadra pedagogiczna, ratownicy, psychologowie, animatorzy czasu wolnego.

Wakacyjne wyjazdy dla dzieci z rodzin będących pod opieką MOPRu to tradycja już kilkunastolenia, miasto każdego roku finansuje wypoczynek dzieciom, którym w wakcje bez tego wsparcia trudno byłoby gdzieś wyjechać. W tym roku na imprezach organizowanych przez MOPR wypocznie ponad 400 dzieci. Rok temu udało się wysłać na kolonie ponad 500 młodych gdańszczan.

W Orkuszu wypoczywają dzieci od 7 do 16 lat. Koszt tegorocznych wyjazdów to 150 tys. zł - całą kwotę wyłożyło miasto. Wypoczynek letni zorganizowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora