Lublana niegroźna. Wygrana siatkarzy Lotosu Trefl

Bez większych problemów i nakładów sił wicemistrzowie Polski wygrali swój drugi mecz w Lidze Mistrzów. Po wyjazdowym zwycięstwie nad ACH Volley Lublana 3:0, siatkarze Lotosu Trefl są bliżej wyjścia z grupy.
03.12.2015

Mateusz Mika w końcówce meczu zdobył trzy punkty z serwisu. Na zdjęciu w ligowym meczu przeciwko Łuczniczce Bydgoszcz.

- Jeśli chcemy coś osiągnąć w rozgrywkach Ligi Mistrzów, to musimy wygrywać z zespołami potencjalnie słabszymi. Najlepsi słoweńscy gracze występują poza granicami kraju, bowiem ich liga nie stoi na najwyższym poziomie. Musimy to wykorzystać - zapowiadał przed meczem Andrea Anastasi, szkoleniowiec Lotosu Trefl Gdańsk.

- Mój zespół jest dość młody, ale pełen utalentowanych zawodników. Mecze Ligi Mistrzów są dla nas przede wszystkim możliwością nauki i rozwoju, ponieważ w rodzimych rozgrywkach poziom odbiega od najlepszych europejskich lig - przyznawał Bogdan Kotnik, trener ACH Volley Lublana.

Słowa obu trenerów potwierdziły wydarzenia na parkiecie w Lublanie. Wicemistrzowie Polski przeważali w każdym secie, które wygrali kolejno do 18, 17 i 14.

Jeśli w pierwszej i drugiej partii były krótkie chwile - szczególnie na początku - kiedy gospodarze z ACH Volley mogli mieć nadzieje na korzystny wynik (w pierwszym secie gdańszczanie przegrywali 3:4 a potem był remis 9:9, w drugim 1:2 i remis 7:7), to w trzeciej przewaga Lotosu Trefl była przygniatająca niemal od samego początku. Zaczęło się co prawda od straty punktu (0:1), ale potem to już było dobijanie rywala. 5:1, 8:3, 18:10. W samej końcówce siatkarzy z Lublany upokorzył jeszcze Mateusz Mika, który trzykrotnie zdobywał punkty bezpośrednio z zagrywki.

ACH Volley Lublana - Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)

ACH Volley: Kozłowski, Walker 4 punkty, Kozamernik 2, Flajs 4, Mochalski 18, Purić 4, Plesko (libero) oraz Terpin, Jereb, Donik

Lotos Trefl: Falaschi 2, Mika 15, Ratajczak 10, Schulz 8, Schwarz 11, Grzyb 6, Gacek (libero) 1 oraz Troy 7

Dzięki temu zwycięstwu siatkarze Lotosu Trefl mają na koncie 6 punktów i są bliscy wyjścia z grupy w Lidze Mistrzów. Przed nimi jeszcze trzy spotkania rewanżowe, w tym u siebie z włoskim DHL Modena, jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa. Ten mecz odbędzie się dopiero 21 stycznia 2016 roku, kibice liczą na sprawienie niespodzianki.

Zanim do tego dojdzie, gdańszczan czekają ważne mecze ligowe. Najbliższy - już w niedzielę, 6 grudnia 2015 r., o godz. 14.45 z Cuprum Lubin. To spotkanie wyjątkowo odbędzie się w hali 100-lecia w Sopocie.

Pakiety biletowe

Od piątku, 4 grudnia, w sprzedaży znajdą się pakiety biletowe na trzy mecze, które wicemistrzowie Polski rozegrają w Ergo Arenie w styczniu i lutym 2016 roku. Będą to:

- Lotos Trefl - Effector Kielce (30 stycznia 2016)

- Lotos Trefl - AZS Częstochowa (10 lutego 2016)

- Lotos Trefl - PGE Skra Bełchatów (13 lutego 2016)

Cena ulgowego pakietu wynosi 120 zł, zaś normalnego 150 zł. Do dyspozycji kibiców przygotowano wszystkie miejsca znajdujące się wzdłuż boiska na pierwszej i trzeciej kondygnacji. Pakiety nabywać można za pośrednictwem strony www.eventim.pl, w salonach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn.

Daty spotkań mogą ulec nieznacznym zmianom. Dokładne godziny meczów zostaną podane w pierwszej połowie stycznia.