Lider ekstraklasy zagra mecz na boisku a kibice na trybunach pomogą dzieciom. Piłkarze też pomogli

Zeszyty, kredki, plecaki i inne rzeczy niezbędne podczas nauki w szkole będą zbierać dla uczniów w trudnej sytuacji życiowej kibice podczas meczu Lechii Gdańsk z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza w niedzielę, 28 sierpnia 2016.

Lider ekstraklasy zagra mecz na boisku a kibice na trybunach pomogą dzieciom. Piłkarze też pomogli
A
A
data publikacji: 25 sierpnia 2016 r.

Jakub Wawrzyniak i Sebastian Mila na zakupach. Co kupili?
Jakub Wawrzyniak i Sebastian Mila na zakupach. Co kupili?
Lotto Ekstraklasa

To nie będą tylko sportowe emocje. Lechia Gdańsk razem z LOTTO Ekstraklasą, Stowarzyszeniem „Piękne Anioły” i Stowarzyszeniem Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” organizuje podczas niedzielnego meczu zbiórkę przyborów szkolnych.

- Stowarzyszenie "Piękne Anioły" od trzech lat pomaga dzieciom dorastającym w szczególnie trudnych warunkach - mówi Agata Kowalska ze Stowarzyszenia "Piękne Anioły". - Chcemy uczynić ich świat bardziej kolorowym i radosnym, przywrócić im dzieciństwo, dlatego co roku w sierpniu przeprowadzamy akcję pod nazwą „Anioły idą do szkoły”. Przez cały miesiąc organizujemy zbiórki artykułów szkolnych, aby potem obdarować nimi najbardziej potrzebujące dzieci. Kulminacja nastąpi w ostatni weekend sierpnia, kiedy dzięki współpracy z Ekstraklasą S.A. dołączą do niej kluby LOTTO Ekstraklasy wraz z swoimi kibicami.

Akcja zbiórki szkolnych wyprawek jest ogólnopolska, będzie prowadzona na wszystkich stadionach Ekstraklasy podczas meczy 7 kolejki.

- Nasi piłkarze dali dobry przykład i wybrali się na zakupy do jednego z gdańskich supermarketów - mówi Jakub Staszkiewicz rzecznik Lechii Gdańsk. - Sebastian Mila, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Kuświk i Miłosz Kałahur za zebrane przez drużynę pieniądze skompletowali wyprawki dla najbardziej potrzebujących uczniów z Gdańska i okolic.


ZOBACZ, JAK PIŁKARZE LECHII ROBILI ZAKUPY DLA POTRZEBUJĄCYCH DZIECI


W ślad za piłkarzami chce iść także Stowarzyszenie Kibiców „Lwy Północy”, które podobnie jak zawodnicy Lechii zamierza zrobić zakupy szkolnych wyprawek. Stowarzyszenie apeluje też do kobiców o przyniesienie na mecz zeszytów, plecaków, kredek, ołówków i innych rzeczy potrzebnych do szkoły. Przy bramach stadionowych będą czekali wolontariusze, którzy oprócz zbiórki szkolnych przyborów, będą zbierali także pieniądze. Za zgromadzone fundusze zakupione zostaną kolejne niezbędne dzieciom artykuły.

- O planowanej zbiórce informujemy kibiców swoimi kanałami informacyjnymi - dodaje rzecznik Lechii. - Chcemy, żeby jak najwięcej osób, które przyjdą na mecz, wspomogło akcję.

Zbiórka odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

- Po meczu zebrane produkty zostaną przekazane m.in Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Gdańsku - mówi Monika Ostrowska rzecznik gdańskiego MOPRu. - Rozdysponujemy je przez nasze Centra Pracy Socjalnej.Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora