Kolejny etap rekrutacji do przedszkoli. Jest jeszcze około 1000 miejsc

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do gdańskich przedszkoli. Do ostatniej chwili rodzice potwierdzali chęć zapisu dziecka do placówek. W poniedziałek, 12 czerwca, rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca, w której dostępne będzie około 440 miejsc z pierwszego etapu rekrutacji oraz kolejnych ponad 500 miejsc w placówkach upublicznionych.

Kolejny etap rekrutacji do przedszkoli. Jest jeszcze około 1000 miejsc
A
A
data publikacji: 12 czerwca 2017 r.

fot. fotolia.com

Do 1 czerwca rodzice mieli czas aby potwierdzić wolę wyboru przedszkola dla swojego dziecka. Ci rodzice, których dzieci na pierwszym etapie nie dostały się do wybranej placówki mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, która rozpoczęła się w poniedziałek, 12 czerwca o godz. 9:00.

Rekrutacja odbywa się będzie również za pośrednictwem Gdańskiej Platformy Edukacyjnej.

- Gmina ma obowiązek zapewnić miejsce dla wszystkich dzieci, które biorą udział w rekrutacji. Po pierwszym etapie widzimy, że zapotrzebowanie na miejsca w placówkach w południowych dzielnicach Gdańska jest duże. Dlatego też w rekrutacji uzupełniającej dostępnych będzie ponad 500 miejsc, właśnie w tej części miasta - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta miasta ds. polityki społecznej. - W przedszkolach w pozostałych rejonach są natomiast cały czas dostępne miejsca – z pierwszego etapu mamy ich do dyspozycji blisko 440. Proszę rodziców, aby rozważyli każdą opcję wyboru placówki dla swojego dziecka np. w pobliżu miejsca pracy czy bliskości dziadków lub opiekunów.

Rekrutacja uzupełniająca zakończy się 19 czerwca o godz. 15:00. Listy kandydatów zakwalifikowanych zostaną podane do publicznej wiadomości 26 czerwca o godz. 12:00.

- Jesteśmy przygotowani, gdyby była taka konieczność, wykupić miejsca w przedszkolach i punktach przedszkolnych niepublicznych po zakończeniu rekrutacji uzupełniającej - podkreśla prezydent Kowalczuk.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora