Jarosław Kaczyński pozywa Lecha Wałęsę i żąda przeprosin za wywiady i wpisy na FB!

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, pozywa Lecha Wałęsę za sformułowania rzekomo godzące w jego godność osobistą, dotyczące katastrofy smoleńskiej i zdrowia psychicznego prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński pozywa Lecha Wałęsę i żąda przeprosin za wywiady i wpisy na FB!
A
A
data publikacji: 26 lipca 2017 r.

Lech Wałęsa przemawia przed Sądem Okręgowym w Gdańsku we wtorek, 22 lipca, ok godz. 21
Lech Wałęsa przemawia przed Sądem Okręgowym w Gdańsku we wtorek, 22 lipca, ok godz. 21
Dominik Paszliński/ gdansk.pl

Jak wynika z postu, który Lech Wałęsa zamieścił na swoim Facebooku, pozew z kancelarii Gotkowicz Kosmus Kuczyński i Partnerzy z Gdańska wpłynął 7 czerwca do domu Lecha Wałęsy oraz do Sądu Okręgowego w Gdańsku.  

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, żąda od Wałęsy przeprosin za wywiady i wpisy na Facebooku Lecha Wałęsy. Chodzi o wywiady dla TVN24, TOK FM, Newsweeka i Gazety.pl. Treść przeprosin miałaby być publikowana w tych mediach (czyli prasa, portale i telewizja) oraz na Facebooku Lecha Wałęsy, jako pierwszy post przez siedem dni, w specjalnej ramce.

Jarosław Kaczyński domaga się przeprosin za jego zdaniem bezpodstawne i nieprawdziwe zarzuty Wałęsy, że Jarosław Kaczyński:

  • Podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej;
  • Kaczyński próbuje zrzucić odpowiedzialność za katastrofę smoleńską z siebie na inne osoby;
  • Kaczyński nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie;
  • Kaczyński wydał polecenie wrobienia Wałęsy, czyli przypisania mu współpracy z organami bezpieczeństwa.

Jarosław Kaczyński uważa, że tymi sformułowaniami Wałęsa naruszył jego godność i dobre imię oraz naruszył uczucia Kaczyńskiego związane z osobą jego zmarłego brata.

Adwokat prezesa PiS - mecenas dr Bogusław Kosmus - dowodzi w uzasadnieniu, że słowa Wałęsy uwłaczają godności Kaczyńskiego, poniżają go w oczach społeczeństwa i są dla niego wyjątkowo bolesne i okrutne. Zdaniem adwokata przekraczają one granice dopuszczalnej krytyki.

Jarosław Kaczyński domaga się także od Wałęsy wpłaty 30 tysięcy złotych na hospicjum.

Prawnicy Lecha Wałęsy mają dwa miesiące na odpowiedź na pozew.

Wałęsa o pozwie Kaczyńskiego: - Nie przeproszę, jeszcze za mało o nim powiedziałem!

Fragment pozwu, który otrzymał Lech Wałęsa
Fragment pozwu, który otrzymał Lech Wałęsa
archiwum Lecha Wałęsy

Oto komentarz Lecha Wałęsy na Facebooku:

Panie Kaczyński

Po wyrzuceniu Pana z całą Pana sitwą z Kancelarii Prezydenta i przeszkodzeniu w zamachu rządowi Olszewskiego (opis całej sprawy można znaleźć w książce Gen. Wejnera), postanowiliście mnie zniszczyć TW Bolkiem, papierami dobrze przygotowanymi i fałszowanymi przez SB. Dziś chce Pan się sądzić ze mną w sądach przez Pana powołanych, pomogę Panu. Wszystko, co Pan przygotował przeciw mnie na tych 15 stronach potwierdzam, niczego się nie wypieram i z niczego nie będę się przed Panem i pańskimi agentami wyciągniętymi z komuny tłumaczył. Powtórzę, uważam że za śmierć smoleńską odpowiada Pan, bo to Pan realizował swoją obłąkaną wersje walki o władzę. To było tak jak dziś, obłąkana wersja utrzymania władzy z Panem w roli głównej.

Sebastian Łupak (0)
www.gdansk.pl
sebastian.lupak@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Sebastian Łupak (0)
www.gdansk.pl
sebastian.lupak@gdansk.pl
więcej tekstów autora