• Głupota powstrzymana. Szczypiorniści z problemami pokonują lidera

Głupota powstrzymana. Szczypiorniści z problemami pokonują lidera

Wygrać z liderem? Marzenie. Marzenie, które piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk wywalczyli na parkiecie. Na własnym parkiecie pokonali Warmię Traveland Olsztyn 22:21, dzięki czemu nadal są w grze o awans do ekstraklasy.
01.05.2016

Gdańszczanie prowadzili 20:13, zwycięstwo uratowali w ostatniej chwili

Po 24. kolejkach serii A pierwszej ligi szczypiornistów czołówka przedstawia się następująco:

1.     Warmia Traveland Olsztyn    41    696:535
   2.    Meble Wójcik Elbląg    40    716:578
   3.    Wybrzeże Gdańsk    39    687:561

Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki, gdańszczanie mają szanse na bezpośredni awans, ale wiele zależeć będzie od rywali.

Jak doszło w sobotę, 30 kwietnia, do zwycięstwa nad liderem? Gospodarze od początku ostro ruszyli do ataku. W 8. minucie prowadzili 4:1, po pierwszej połowie było 14:11. Po zmianie stron nadal mieli przewagę a że świetnie w bramce spisywał się Artur Chmieliński, to przewaga Wybrzeża w 42. minucie prowadzili 19:12.

Od stanu 20:13 gdańszczanie stanęli. W 56. minucie jest tylko 21:20!

- Przez czterdzieści minut gramy świetnie, jesteśmy górą praktycznie w każdym elemencie i brakuje nam tylko tej wisienki na torcie - denerwował się Marcin Lijewski, drugi trener Wybrzeża. - Niestety przez własną głupotę i huraoptymizm doprowadzamy do nerwowej końcówki.

W 59. minucie gola na 22:21 zdobył Wojciech Prymlewicz. Mimo utraty jeszcze jednej bramki, szczęśliwie udało się utrzymać prowadzenie.

- Zdarzył się nam lekki przestój, na całe szczęście mieliśmy wypracowaną przewagę i nie pozwoliliśmy wyjść rywalom na prowadzenie - cieszył się po meczu Chmieliński. - Oby tak dalej.

Wybrzeże Gdańsk – Warmia Traveland Olsztyn 22:21 (14:11)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski - Kondratiuk 4, Prymlewicz 4, Skrzypczak 4, Papaj 3, Sulej 3, Rogulski 2, Bednarek 1, Ćwikliński 1 oraz Abram, Dworaczek

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Malewski 7, Deptuła 4, Dzieniszewski 4, Kopyciński 3, Żółtak 2, Królik 1 oraz Droździk, Hegier, Koledziński, Krawczyk, Sikorski.