Gdzie grają najlepiej w unihokeja? W Gdańsku Osowej!

Mistrz, mistrz Energa! - tak kibice śpiewali po zakończeniu niesamowitego meczu w Nowym Targu, który był zwieńczeniem tegorocznego sezonu w rozgrywkach unihokeja kobiet. Energa Olimpia Osowa Gdańsk pokonała po dogrywce SUS Travel Jedynka Trzebiatów 4:3 i została mistrzem Polski! Brawo!
15.05.2016

Unihokeistki Energi Olimpii Osowa Gdańsk ze złotymi medalami mistrzostw Polski

Przed spotkaniem ciężko było wskazać faworyta. Energa Olimpia, drużyna, która w ubiegłym sezonie zdobyła brązowy medal, została przemeblowana i odmłodzona. Drużyna z Trzebiatowa, która rok temu „zabrała” gdańszczankom awans do finału, teraz w półfinale wyeliminowała aktualnego jeszcze mistrza MMKS Nowy Targ!

Gdańszczanki od początku dominowały na boisku. Wyprowadzały akcje z własnej połowy, nacierały na bramkę rywalek, ale tam - niczym skała nie do przejścia czekała Agata Kownacka, wybrana najlepszą bramkarką sezonu.

Rywalki czekały, niczym bokser za podwójną gardą, by niespodziewanie zaatakować. Ruszyć do kontry.

- I trzeba przyznać, że robiły to świetnie – mówi Piotr Ludwichowski, jeden z trójki trenerów gdańskiej ekipy.

Po 40 minutach zespół Energi Olimpii Osowy przegrywał 0:3! Mało kto wierzył, że w ostatniej tercji uda się odwrócić losy spotkania i tytułu mistrza kraju. Ale gdańskie zawodniczki w tegorocznym sezonie nie raz udowadniały, że nie ma dla nich straconych sytuacji. Tak było i teraz.

Anna Szychta po podaniu Hanny Samson i golu na 1:3 dała sygnał do ataku. Kilka minut później Maja Stenka, również po podaniu Samson, trafiła na 2:3.

Minutę przed końcem spotkania, tercet gdańskich trenerów zdecydował się na pokerowy ruch: wycofanie bramkarki i wstawienie szóstej zawodniczki w polu. Na 13 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Samson oddała fantastyczny strzał! 3:3 Szał radości w gdańskiej ekipie i dogrywka!

- To były szachy. Pamiętaliśmy, że Trzebiatów dwukrotnie w półfinale pokonał Nowy Targ, strzelając właśnie złotą bramkę – przypomina Piotr Ludwichowski.

Jednak to zespół z Gdańska kolejny raz pokazał w tym sezonie, że niemożliwe stało się możliwe. Jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w zespole Julia Jurkowska uderzyła precyzyjnie z połowy boiska, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpada do siatki! 4:3! Mistrzostwo Polski dla gdańskiej drużyny stało się faktem! To szóste złoto zawodniczek Energi Olimpia Osowa Gdańsk!

Energa Olimpia Osowa Gdańsk - SUS Travel Jedynce Trzebiatów 4:3 ( 0:1, 0:2, 3:0 ) d. 1:0

Energa Olimpia Osowa: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Hanna Samson, Oliwia Ryszewska, Aniela Stelmasiewicz, Laura Łącka, Maja Stenka, Julia Jurkowska, Jagoda Wieczorek, Ewelina Nowaczyk, Anna Szychta, Aleksandra Szychta, Marta Chudyszewicz, Anna Chomnicka, Anna Raczkowska, Weronika Grądzka, Karolina Damps

Trenerzy: Paweł Ludwichowski, Bogdan Zajdziński, Piotr Ludwichowski

OD 0:3 DO 4:3, CZYLI ZŁOTA DRUŻYNA W OBIEKTYWIE