Gdynia tym razem nieszczęśliwa. Przegrana Lotosu Trefl

- Gramy o zwycięstwo - zapowiadali wicemistrzowie Polski z Gdańska, którzy mecz z Jastrzębskim Węglem rozgrywali w Gdynia Arena. Akcje Mateusza Miki i Damiana Schulza to było jednak za mało na czwarty zespół poprzedniego sezonu. Gdańszczanie ulegli 1:3.
20.02.2016

Schulz był jednym z najlepszych wśród gdańszczan

- Oni muszą wygrać, jeśli chcą się liczyć w walce o mistrzostwo Polski. My nie musimy, ale chcemy - mówił Leszek Dejewski, drugi trener Jastrzębskiego Węgla.

Gdańszczanie po raz trzeci przyjmowali gości w Gdynia Arena. Dwa poprzednie mecze wygrali w pięciu setach: w minionym roku Asseco Resovię Rzeszów, kilka tygodni temu włoski DHL Modena.

Teraz miało być lepiej, bo mieli wygrać za trzy punkty. Mieli...

W meczu z Jastrzębskim Węglem, który odbył się w sobotę, 20 lutego, trener Andrea Anastasi zdecydował się na przeprowadzenie jednej zmiany w porównaniu ze spotkaniem sprzed czterech dni z Zenitem Kazań w Lidze Mistrzów. Zamiast Murphy’ego Troya na boisku pojawił się Damian Schulz.

Schulz był jednym z najlepszych wśród gdańszczan, najskuteczniejszym obok Mateusza Miki, ale gra ich obu nie przyniosła zwycięstwa. Więcej: wicemistrzowie Polski wygrali tylko jednego seta a w trzech przegranych nie przekroczyli nawet granicy 20 punktów.

- Być może był to nasz najgorszy mecz w sezonie - skwitował tylko trener Anastasi.

Pierwszego seta jego podopieczni przegrali do 16. Optymizmem zapachniało w drugiej partii, w której po początkowym 1:0 wicemistrzowie kraju rywali doszli dopiero na 11:11 a na dwupunktowe prowadzenie wyszli przy stanie 17:15. Tę część meczu wygrali 25:20.

Pozostałe dwa sety należały niestety do siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju. Hala w Gdyni tym razem dla Lotosu Trefl nie była szczęśliwa.

Lotos Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 25:20, 19:25, 17:25)

Lotos Trefl: Grzyb 4, Falaschi 2, Schulz 14, Schwarz 5, Gawryszewski 5, Mika 16, Gacek (libero) oraz Troy 6, Stępień, Ratajczak 1, Hebda 2, Czunkiewicz

Jastrzębski Węgiel: Masny 2, Muzaj 21, Hain 7, Shafranovich 17, Lankvelt 12, Sobala 5, Mihułka (libero) oraz Popiwczak

W maju kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Ergo Arenie!