Gdańszczanki mistrzyniami Polski! Finał był dreszczowcem

Zawodniczki unihokejowej drużyny Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk mistrzyniami Polski. W sobotni wieczór, 8 kwietnia, po dogrywce pokonały MMKS Podhale Nowy Targ 7:6. To siódmy tytuł mistrzyń Polski Olimpii!
09.04.2017

Puchar jest nasz! Na zdjęciu kapitan Olimpii Osowa Gdańsk Hanna Samson

To już kolejne, siódme, złoto dla gdańskiej drużyny. Tym razem w wypełnionej po brzegi hali widowiskowej AWFiS w Gdańsku dziewczyny stoczyły prawdziwą bitwę z MMKS Podhale Nowy Targ.

Początek nie wskazywał na ciężką przeprawę. Po pierwszej tercji widniał wynik 4:1 dla gdańszczanek. Druga tercja bardziej wyrównana, a obie drużyny strzeliły po dwie bramki. Było 6:3. Prawdziwe emocje przyszły w ostatniej odsłonie. Unihokej to taka gra, gdzie w ciągu kilku minut mogą odmienić się losy meczu. Dwie bramki stracone w grze w osłabieniu (kary dla Olimpii) plus trzecia, spowodowały, że mecz zaczął się od początku! Z 6:3 zrobiło się  bowiem 6:6!

Akcje przenosiły się dynamicznie z jednej pod drugą bramkę. W rolach głównych wystąpiły obie bramkarki, zaliczając kilka spektakularnych interwencji. Wygraną Podhalu mogła zapewnić Anna Kubowicz, która jednak przegrała starcie sam na sam z gdańską bramkarką Mariolą Szarmach!

Do rozstrzygnięcia potrzebna była więc dogrywka. W tej zwycięskiego gola strzeliła gdańszczanka Weronika Grądzka (w okienko bramki!) i... sala oszalała z radości!

7:6 - Olimpia Osowa Gdańsk mistrzem Polski!

Brawa dla Podhala za wspaniałą walkę do końca.

Trener Olimpii Osowa Gdańsk Paweł Ludwichowski powiedział gdansk.pl: - Bardzo cieszę się z kolejnego złota, które wywalczyliśmy po dramatycznym spotkaniu. Gdy wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą, przeciwniczki stopniowo odrobiły straty. Ale moje zawodniczki zachowały zimną krew! Dziękuję przede wszystkim moim wspaniałym zawodniczkom, ale też naszym kibicom i sponsorom. Jesteście wspanali!

Zawodniczki z Osowej triumfalnie prezentują puchar przed gdańską publicznością. Gratulacje!

Poza tym klub Olimpia Osowa przygotował ciekawą imprezę w hali AWFiS, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdańska oraz  sponsorów. Były konkursy dla kibiców, występy cheerleaderek, pokazy reprezentacji Polski na wózkach i kącik dla maluchów.

Medale i puchary wręczali: Małgorzata Chmiel - posłanka PO oraz Ewa Żółtowska - była prezes Polskiego Związku Unihokeja, która rozpropagowała unihokej w Polsce, a także obecny prezes Polskiego Związku Unihokeja Marek Chomnicki.

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk – MMKS Podhale Nowy Targ 7:6 po dogrywce (4:1, 2:2, 0:3, 1:0)

Skład mistrzyń Polski:

Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Patrycja Bernacka - bramkarki; Hanna Samson, Oliwia Ryszewska, Anna Raczkowska, Malwina Zagórska, Maja Stenka, Laura Łącka, Jagoda Wieczorek, Weronika Grądzka, Irena Mroch, Alicja Stój, Marta Chudyszewicz, Roksana Polańska, Katarzyna Pawłowska, Monika Kraus, Karolina Damps, Ewelina Nowaczyk oraz Aleksandra Szychta, Anna Romanowska, Julia Jurkowska, Anna Szychta, Weronika Noga.

Trenerzy: Paweł i Piotr Ludwichowscy,  Bogdan Zajdziński.