Gdańskie unihokeistki zagrają o złoto Mistrzostw Polski. 8 kwietnia w Gdańsku!

Po dramatycznym meczu półfinałowym unihokeistki Interplastic Olimpii Osowa pokonały PUKS Trzebinia, dzięki czemu 8 kwietnia w Hali Widowisko- Sportowej AWFiS w Gdańsku zagrają o złote medale Mistrzostw Polski z Podhalem Nowy Targ.

A
A
data publikacji: 20 marca 2017 r.

Zawodniczka Olimpii Osowa Alicja Stój (w czerwonym stroju) cieszy się tuż po zdobyciu ważnej bramki
Marek Biernat

Początek spotkania z PUKS Trzebinia, w sobotni wieczór (18 marca) w hali sportowej gimnazjum nr 33 w Gdańsku, nie zapowiadał zwycięstwa gdańszczanek, które przegrywały w pierwszej tercji już 1:3. Przyjezdne zagrały bardzo twardo w obronie i wykorzystały wszystkie okazje do zdobycia gola. Nasze zawodniczki doprowadziły do remisu 3:3 i wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą, jednak w ostatnich sekundach rywalki znów zdobyły bramkę i na pierwszą przerwę schodziły prowadząc 4:3.

W drugiej odsłonie gdańskie zawodniczki podkręciły tempo, co przyniosło efekt w postaci dwóch goli. Po 40 minutach gry 5:4 dla Olimpii i myśl, że mecz jest pod kontrolą. Niestety, prosty błąd naszej obrony i już minutę po przerwie na tablicy wyników znów był remis.

Przeciwniczki poszły za ciosem i ponownie wyszły na prowadzenie 5:6. Od tego momentu nasze dziewczyny jeszcze bardziej podkręciły tempo i całkowicie zdominowały rywalki. Co chwilę przeprowadzały groźne ataki i zmuszały zmęczone przeciwniczki do błędów. Ostatecznie Olimpia Osowa pokonała PUKS Trzebinia 8:6 pokazując bardzo dobre przygotowanie fizyczne do sezonu. W kolejnym meczu osowianki „odjechały” rywalkom w 3 tercji spotkania.

Jak mówi Piotr Ludwichowski, drugi trener Olimpii Osowa, cały zespół zasłużył na słowa pochwały, a w szczególności Weronika Grądzka, która zagrała ze złamanym palcem!

Ciekawostka: zawodniczki Olimpii Osowa po raz ostatni wystąpiły w strojach z logo Energi. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu koncern wycofał się - bez uzasadnienia - ze sponsorowania utytułowanego gdańskiego klubu. Jednak Olimpii nie było stać na nowe stroje. Teraz, dzięki pomocy miasta Gdańsk udało się je zamówić.

Przypomnijmy, że również dzięki wsparciu miasta Gdańsk, to właśnie w naszym mieście odbędzie się Superfinał Mistrzostw Polski. Impreza odbędzie się 8 kwietnia w Hali Widowiskowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Do naszego miasta przyjedzie osiem najlepszych drużyn z Salming Ekstraligi, po cztery z ligi mężczyzn i kobiet. Najpierw odbędą się dwa mecze o trzecie miejsce, a później finały.

Zawodniczki Olimpii Osowa zagrają swój mecz 8 kwietnia o godz. 17. Przeciwniczkami będzie drużyna Podhala Nowy Targ. Wkrótce pojawią się informacje o biletach.

Więcej o Superfinale tutaj.

INTERPLASTIC OLIMPIA OSOWA:

Bramkarki: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Patrycja Bernacka

Obrońcy: Hanna Samson, Malwina Zagórska, Jagoda Wieczorek, Katarzyna Pawłowska, Monika Kraus

Atakujące: Maja Stenka, Anna Raczkowska, Irena Mroch, Weronika Grądzka, Karolina Damps, Marta Chudyszewicz, Alicja Stój, Roksana Polańska.