PROGRAM FESTIWALU FILMÓW KULTOWYCH
Piątek, 9.06.2017
- WL4 - Art Space (Gdańsk, ul. Wiosny Ludów 4), godz. 17.30 - „Różowe flamingi (1972), 108 min.
- Europejskie Centrum Solidarności (Gdańsk, Plac Solidarności 1), godz. 18.30 - Wernisaż wystawy „Okładki kaset Video Rondo”.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 20 - koncert Perturbator + Nightrun87.
- WL4 - Art Space (Gdańsk, ul. Wiosny Ludów 4), godz. 20 - „Oślizgły dusiciel” (2016), 93 min.
- Ulica Elektryków, godz. 22.30 - after party.
Sobota, 10.06.2017
- Soundrive Stage (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 13 - „Bone Tomahawk” (2015), 132 min.
- Klub festiwalowy B64 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 16 - Wykład: Radosław Pisula „Dziwne dzieje studia Full Moon”.
- Soundrive Stage (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 16 - „W zakolu rzeki” (1986), 99 min.
- Studio Luks Sfera (Gdańsk, ul. Elektryków), godz. 16 - „Herschell Gordon Lewis: Ojciec chrzestny gore” (2010), 106 min.
- WL4 - Art Space (Gdańsk, ul. Wiosny Ludów 4), godz. 18.30 - „Foxy Brown” (1974), 94 min.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 18.30 - „Amerykański ninja” (1985), 95 min.
- WL4 - Art Space (Gdańsk, ul. Wiosny Ludów 4), godz. 20.30 - „Jackie Brown” (1997), 154 min.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 21 - „The Room” (2003), 93 min.
- Stadion Energa (Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1), godz. 21.30 - Kino samochodowe: „Drive” (2011), 100 min.
Niedziela, 11.06.2017
- Soundrive Stage (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 15 - „Waleria i tydzień cudów” (1970), 77 min.
- Klub festiwalowy B64 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 16 - Wykład: Marcin Zembrzuski „Spaghetti western”.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 17.30 - „Amerykański ninja 2” (1987), 90 min.
- Studio Luks Sfera (Gdańsk, ul. Elektryków), godz. 17.30 - „Królowie lata” (2013), 93 min.
- WL4 - Art Space (Gdańsk, ul. Wiosny Ludów 4), godz. 19.30 - „Śmiertelnie proste” (1984), 99 min.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 20 - „Suspiria” (1977), 98 min.
- Ulica Elektryków, godz. 22 - „Co robimy w ukryciu” (2014), 86 min.
- W4 (Gdańsk, ul. Elektryków 33B), godz. 22 - „Złodziej” (1981), 122 min.
Poniedziałek, 12.06.2017
- Studio Luks Sfera (Gdańsk, ul. Elektryków), godz. 16 - „Śmierć jeździ konno” (1966), 120 min.
- Klub festiwalowy B64 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 17.30 - Spotkanie z Samem Firstenbergiem, reżyserem „Amerykańskiego ninja”.
- Europejskie Centrum Solidarności (Gdańsk, Plac Solidarności 1), godz. 18 - „Klątwa doliny węży” (1987), 99 min.
- WL4 - Art Space (Gdańsk, ul. Wiosny Ludów 4), godz. 19 - „Valhalla Rising” (2009), 90 min.
- Soundrive Stage (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 19 - „Electric Boogaloo: Szalona historia Cannon Films” (2014), 107 min.
- Europejskie Centrum Solidarności (Gdańsk, Plac Solidarności 1), godz. 20.30 - „Seksmisja” (1983), 117 min.
- Soundrive Stage (Gdańsk, ul. Doki 1) - godz. 21.30 „Breakdance 2: Elektryczne wariactwo” (1984), 94 min.
- W4 (Gdańsk, ul. Elektryków 33B), godz. 22 - „Terminator” (1984), 107 min.
Wtorek, 13.06.2017
- Europejskie Centrum Solidarności (Gdańsk, Plac Solidarności 1), godz. 12 - „Pan Kleks w kosmosie” (1988), 148 min.
- Soundrive Stage (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 15.30 - „Carrie” (1976), 98 min.
- Klub festiwalowy B64 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 16 - Wykład: Jacek Rokosz „Amerykańska eksploatacja filmowa 1929-1959”.
- WL4 - Art Space (Gdańsk, ul. Wiosny Ludów 4), godz. 17 - „Ćma barowa” (1987), 100 min.
- Studio Luks Sfera (Gdańsk, ul. Elektryków), godz. 17.30 - „W przebraniu mordercy” (1980), 105 min.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 18 - Najgorsze Filmy Świata: „Niezwykły dwugłowy przeszczep” (1971), 87 min.
- WL4 - Art Space (Gdańsk, ul. Wiosny Ludów 4), godz. 19 - „Zapaśnik” (2008), 109 min.
- Europejskie Centrum Solidarności (Gdańsk, Plac Solidarności 1), godz. 19.30 - „Chuck Norris kontra komunizm” (2015), 78 min.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 20 - Najgorsze Filmy Świata: „Królowa krwi” (1966), 81 min.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 22 - Najgorsze Filmy Świata: „Maniak” (1934), 51 min.
- W4 (Gdańsk, ul. Elektryków 33B), godz. 22 - „Żyć i umrzeć w Los Angeles” (1985), 114 min.
Środa, 14.06.2017
- WL4 - Art Space (Gdańsk, ul. Wiosny Ludów 4), godz. 14 - „Za garść dolarów” (1964), 99 min.
- Klub festiwalowy B64 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 15 - Wykład: Krzysztof Kornacki „Polskie Kino Nowej Przygody”.
- Soundrive Stage (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 16.30 - „Ninja 3: Dominacja” (1984), 92 min.
- Studio Luks Sfera (Gdańsk, ul. Elektryków), godz. 18 - „Rewind This!” (2013), 90 min.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 19 - Najgorsze Filmy Świata: „Blacula” (1972), 93 min.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 21.15 - Najgorsze Filmy Świata: „Mózg, który nie może umrzeć” (1959), 82 min.
- Panta - kasacja pojazdów (Gdańsk, ul. Uczniowska 52), godz. 22 - Kino na złomowisku: „Hardware” (1990), 93 min.
- W4 (Gdańsk, ul. Elektryków 33B), godz. 23.15 - „Coś za mną chodzi” (2014), 100 min.
Czwartek, 15.06.2017
- Soundrive Stage (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 13 - „Lody na patyku” (1978), 95 min.
- WL4 - Art Space (Gdańsk, ul. Wiosny Ludów 4), godz. 14 - „Paroxismus” (1969), 86 min.
- Klub festiwalowy B64 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 14 - Wykład: Piotr Wajda „Szwedzka seksploatacja”.
- Soundrive Stage (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 16 - „Stridulum” (1979), 95 min.
- Studio Luks Sfera (Gdańsk, ul. Elektryków), godz. 16 - „Oto seksploatacja!” (2013), 136 min.
- WL4 - Art Space (Gdańsk, ul. Wiosny Ludów 4), godz. 16.15 - „Duke of Burgundy” (2014), 104 min.
- Klub festiwalowy B64 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 16.30 - Spotkanie z Tomaszem Knapikiem.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 19.30 - VHS HELL + Tomasz Knapik: „Samurai Cop” (1991), 95 min.
- Ulica Elektryków, godz. 22 - „Raid” (2011), 101 min.
- W4 (Gdańsk, ul. Elektryków 33B), godz. 22 - „He Walked by Night” (1948), 79 min.
Piątek, 16.06.2017
- Soundrive Stage (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 14.30 - „Głęboka czerwień” (1975), 126 min.
- Klub festiwalowy B64 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 16 - Wykład: Marcin Adamczak „Czy Chiny zastąpią Hollywood?”.
- Studio Luks Sfera (Gdańsk, ul. Elektryków), godz. 17 - „Rocky IV: Amerykańskie uderzenie” (2014), 52 min.
- Soundrive Stage (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 17.15 - „Montażysta” (2014), 95 min.
- B90 (Gdańsk, ul. Doki 1), godz. 22 - „The Warriors” (1979), 93 min.
- Ulica Elektryków, godz. 21.45 - after party.
Sobota, 17.06.2017
- Godz. 22.15 - Seans Ukryty.
Więcej informacji na stronie: Festiwal Filmów Kultowych.
|