Ekstra FAN, czyli zrzuć zbędne kilogramy. Czwarta edycja dla mężczyzn i pierwsza dla kobiet

Trzy poprzednie edycje prozdrowotnego projektu dla mężczyzn cieszyły się sporym zainteresowaniem. I co najważniejsze: przyniosły efekty. W pierwszej edycji Ekstra FAN uczestnicy zrzucili łącznie 120 kg, a w drugiej 140 kg. Trzecia edycja niedługo się kończy i efekt zapowiada się jeszcze lepszy. Trwa rekrutacja do czwartej edycji projektu. Tym razem i dla Panów i dla Pań!

Ekstra FAN, czyli zrzuć zbędne kilogramy. Czwarta edycja dla mężczyzn i pierwsza dla kobiet
A
A
data publikacji: 16 sierpnia 2017 r.

Program trwa 12 tygodni
Program trwa 12 tygodni
fot. Arena Gdańsk Operator

Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń, porady dietetyka i spotkania ze specjalistami – na taką aktywność muszą by gotowi uczestnicy kolejnej edycji. Jakie są wymagania przy rekrutacji? Wiek osób zgłaszających się do projektu to 35-60 lat, wskaźnik masy ciała dla Pań i Panów powyżej 28. 

Na początku sierpnia ruszyła rekrutacja do czwartej edycji Ekstra FAN dla mężczyzn i pierwsza dla kobiet. Do projektu zakwalifikuje się około 30 pań i 30 panów. Zgłoszenie są prowadzone na stronie internetowej projektu.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie kaucja w wysokości 100 zł.

Czy warto brać udział? 

– Zbyt duża waga przeszkadzała mi w codziennych czynnościach. Ważąc 106 kg miałem problemy ze zdrowiem, wysokie ciśnienie, nie uprawiałem aktywności fizycznej. Wiedziałem, że nie mam wyjścia, dlatego postanowiłem wziąć udział w projekcie. Ostatecznie po trzech miesiącach swojej walki schudłem 16 kg - mówi Krzysztof, uczestnich jednej z poprzednich edycji Ekstra FAN. - Utrata wagi ciała polepszyła mój stan zdrowia, ciśnienie wróciło do normy, stałem się aktywny, szczęśliwy, radosny, poznałem fajną grupę trenerów. Projekt dał mi dużą zmianę stylu życia, wiarę w siebie i zmianę samopoczucia.

- Do projektu Ekstra FAN zgłosiłem się bo miałem "dość kochanego ciała" i chciałem to zmienić bezpowrotnie. Kilka miesięcy ciężkiej pracy nie poszło na marne. Zyskałem grono wspaniałej kolegów. A najważniejsze: w życiu bym nie przypuszczał, że przebiegnę maraton. Bieganie to choroba, która mnie teraz dopadła, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu - dodaje Łukasz, który także przeszedł 12-tygodniowe szkolenie i trening. - Projekt zmienił moje przyzwyczajenia żywnościowe, przede wszystkim regularne pięć posiłków dziennie. Otworzył oczy na wiele złych rzeczy, które nas dotykają a, którymi wcześniej się nie przejmowałem. Zmiany jakie zaszły w mojej osobie zauważyli wszyscy. 

W pierwszej edycji Ekstra FAN uczestnicy zrzucili łącznie 120 kg, a w drugiej 140 kg. Trzecia edycja niedługo się kończy i efekt zapowiada się jeszcze lepszy.


Uczestnicy korzystają z pomocy trenerów oraz dietetyków
Uczestnicy korzystają z pomocy trenerów oraz dietetyków
fot. Arena Gdańsk Operator

Trzeba się spieszyć z zapisami, bo rejestracja trwa tylko do 17 sierpnia (czwartek).

- Czekamy na osoby gotowe do zmiany trybu życia - mówi Wojciech Dąbrowski, dyrektor ds. komunikacji i CSR na Stadion Energa Gdańsk. - Będziemy wspierać uczestników, ale także rozliczamy z obecności na zajęciach. Zapraszamy zatem osoby mocno zmotywowane do zmiany swoich przyzwyczajeń.

Zgłoszone osoby otrzymują zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne albo informację o niezakwalifikowaniu się do dalszych etapów.

Spotkania rekrutacyjne odbędą się w dniach 21-26 sierpnia (panowie) oraz 21-30 sierpnia (panie). Obejmą one ocenę stanu zdrowia, rozmowę z dietetykiem i specjalistą ds aktywności fizycznej. Ma ono na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w projekcie oraz możliwie najlepsze sprofilowanie szczegółów 12 tygodniowego programu. Cała rozmowa zajmie około 60 minut.


W pierwszej edycji uczestnicy zrzucili łącznie 120 kg, w drugiej 140 kg, trzecia jeszcze trwa
W pierwszej edycji uczestnicy zrzucili łącznie 120 kg, w drugiej 140 kg, trzecia jeszcze trwa
fot. Arena Gdańsk Operator

Zakwalifikowane osoby wezmą udział w 12-tygodniowym programie, który składa się z zajęć sportowych oraz warsztatów edukacyjnych. Zajęcia odbywać się przede wszystkim na Stadionie Energa Gdańsk dwa razy w tygodniu:

  • IV Edycja Ekstra FAN - we wtorki w godzinach 18.00-20.00 (sport +edukacja) oraz soboty 10.00-11.00 (sport)
  • I Edycja Ekstra FAN Ladies - w środy w godzinach 18.00-20.00 (sport +edukacja) oraz soboty 09.00-10.00 (sport)


- Założeniem projektu jest nie tylko obniżenie masy ciała, ale także zachęcenie uczestników do trwałej zmiany zachowań na prozdrowotne - wyjaśnia Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia Miasta Gdańska. Dlatego po zakończeniu 12-tygodniowego programu, panowie wezmą udział w badaniach kontrolnych, które pozwolą porównać zmiany w organizmie.

Celem projektu jest, by uczestnicy Ekstra FAN kontynuowali zmiany nawyków. Dlatego zaplanowano spotkania z organizatorami 3 i 6 miesięcy po jego ukończeniu.  

Organizatorami projektu są Stadion Energa Gdańsk, Lechia Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.EkstraFAN.pl oraz stronach internetowych organizatorów.oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl