• Start
  • Wiadomości
  • Czas rozpocząć budowę tunelu pod ul. Wilanowską. Utrudnienia do końca wakacji

Czas rozpocząć budowę tunelu pod ul. Wilanowską. Utrudnienia do końca wakacji

Pod ul. Wilanowską powstanie tunel łączący dwie części Jaru Wilanowskiego. W związku z rozpoczynającą się budową w sobotę, 16 czerwca, zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. Wilanowskiej. Z utrudnieniami trzeba będzie się liczyć przez ponad dwa miesiące, ponieważ prace potrwają do końca wakacji.
12.06.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W najbliższą sobotę zamknięty ostanie fragment ul. Wilanowskiej. Pod nią zbudowany zostanie bowiem tunel dla pieszych
W najbliższą sobotę zamknięty ostanie fragment ul. Wilanowskiej. Pod nią zbudowany zostanie bowiem tunel dla pieszych
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Od soboty, 16 czerwca, od godz. 5 zamknięta zostanie ul. Wilanowska. Ulica będzie niedostępna dla samochodów i autobusów, rowerzystów i pieszych na odcinku około 150 m (od skrzyżowania z ul. Łańcucką do skrzyżowania z drogą osiedlową, na wysokości budynku przy ul. Wilanowskiej 7).

Objazd wszystkich pojazdów odbywać się będzie przez al. Vaclava Havla. Taka organizacja ruchu planowana jest do końca wakacji. Zamknięcie ulicy wiąże się z przekopem tunelu pod ul. Wilanowską, który ma połączyć dwie części jaru. Tunel będzie liczył 33 metry długości.

- Rozpoczynamy decydującą fazę inwestycji. Zamknięcie fragmentu ul. Wilanowskiej w połowie czerwca jest konieczne, aby móc zakończyć prace do końca wakacji. Powstający tunel połączy ze sobą dwie części terenów rekreacyjnych, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo w tej części dzielnicy – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.


Zmiany w komunikacji autobusowej

W związku z pracami drogowymi od soboty, 16 czerwca, nastąpi zmiana w funkcjonowaniu linii autobusowych 118 i 262. Zmiany na linii nocnej N4 zostaną wprowadzone w nocy z soboty na niedzielę (16/17 czerwca). Do odwołania zawieszono przystanki: Osiedle Jary, Rogalińska, Płocka.

  • Linia 118:

- w kierunku pętli „Jeleniogórska”: od przystanku „Chełm Cienista” do przystanku „Przemyska” autobusy tej linii pojadą ulicami: Cienistą – Sikorskiego – Armii Krajowej – Havla – Łódzką – i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa przystanków „Sikorskiego” ,„Chałubińskiego”, „Wilanowska” .

- w kierunku Dworca Głównego: od przystanku „Kielecka” do przystanku „Cieszyńskiego” obowiązywać będzie trasa ulicami: Łódzką – Havla – Witosa i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa przystanku „Przemyska”.

  • Linia 262:

- w obu kierunkach: od zespołu przystanków „Cmentarz Łostowicki” do zespołu przystanków „Świętokrzyska (n/ż)”, „ Łostowice Świętokrzyska” obowiązywać będzie trasa ulicami: Łostowicką – Havla i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa przystanków „Wilanowska” , „Przemyska” , „Płocka” .

  • N4:

- w kierunku Jelitkowa: objazd ulicami zgodnie z tymczasową organizacją ruchu jak dla linii 118 w kierunku Dworca Głównego.

- w kierunku Rębowa: od przystanku „Cieszyńskiego” do przystanku „Przemyska” obowiązywać będzie trasa ulicami: Witosa - Łostowicką – Havla – Łódzką i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa zespołu przystanków „Wilanowska” .


Jar Wilanowski to najpopularniejsze tereny rekreacyjne w południowej części miasta

Oprócz tunelu, dużo zmieni się na terenie samego parku. Powstaną nowe miejsca zabawy i rekreacji. Nasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Zbudowane zostaną ścieżki, po których będzie można wygodnie spacerować i pobiegać, zainstalowane zostanie także oświetlenie i monitoring. Na terenie jaru zaplanowano też skwer ze stawkiem, miejsce do ćwiczeń Tai Chi, a nawet place sąsiedzkie. Najmłodsi zyskają nowy plac zabaw „Lokomotywa”, a trochę starsi plac sprawnościowy oraz linowy. Nie zabraknie także małej architektury. Dodatkowo zaplanowano budowę budek lęgowych, domków dla owadów i karmników dla ptaków.

Prace potrwają do października, a łączny koszt inwestycji wynosi 5,7 mln zł, w tym koszt budowy tunelu - 1,8 mln zł.
W ostatnich latach na terenie jaru z budżetu miasta sfinansowano m.in. siłownię "pod chmurką" i plac zabaw dla najmłodszych. Ze środków Budżetu Obywatelskiego powstało boisko wielofunkcyjne, a przed siedmioma laty, w ramach projektu "Ochrona wód Zatoki Gdańskiej", wybudowano zbiornik retencyjny.

Uwagi i pytania mieszkańcy mogą kierować do Gdańskiego Centrum Kontaktu, drogą telefoniczną 58 52 44 500 lub e-mailowa kontakt@gdansk.gda.pl

mapa (1)

Zmiana komunikacji autobusowej

TV

Budowa basenu we Wrzeszczu jeszcze w tym roku