Aktywnie i rodzinnie. Rusza piąta edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic

Ideą imprezy jest promocja aktywnego trybu życia oraz alternatywny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Na cały cykl składa się pięć etapów w różnych dzielnicach Gdańska. Pierwszy tegoroczny bieg odbędzie się w niedzielę, 21 maja. Trwają zapisy internatowe. Będą medale i nagrody.

Aktywnie i rodzinnie. Rusza piąta edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic
A
A
data publikacji: 09 maja 2017 r.

W biegach dzielnicowych startują dorośli i dzieci
W biegach dzielnicowych startują dorośli i dzieci
fot. Słodkowski Fotografia - Ułamek Sekundy

Biegi zaplanowano od maja do września. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km w biegu głównym oraz krótsze dystanse w biegach młodzieżowych.

  • 21 maja (niedziela) GP Kokoszki – Kiełpino Górne 
  • 3 czerwca (sobota) GP Zaspa Młyniec – Święto Zaspy
  • 25 czerwca (niedziela) GP Wrzeszcz Górny – Święto Sobótkowe Jaśkowej Doliny 
  • 17 września (niedziela) GP Siedlce im. A. Browarczyka 
  • 24 września (niedziela) GP Żabianka 

Wszystkie Biegi Młodzieżowe pozostają BEZPŁATANE. Udział w biegu głównym kosztuje: 10 zł na 3 dni przed startem, w dniu imprezy w biurze zawodów - 20 zł.

WAŻNE: z opłaty zwolnieni są mieszkańcy danej dzielnicy, ale muszą zapisać się do biegu przez internet. Zapisywać można się przez stronę internetową www.bieginadzielnicach.pl

Przewidziana jest również obniżka dla osób, które zapiszą się i wniosą opłatę za wszystkie 5 etapów z góry. W tym przypadku łączna opłata wynosi 40 zł. 

- Od pięciu lat organizujemy Biegowe GP Dzielnic Gdańska. Z roku na rok staramy się rozwijać, ulepszać i sprawiać, by impreza była jak najbardziej atrakcyjna dla biegaczy. W celu poprawy i weryfikacji ilości startujących zawodników, postanowiliśmy wprowadzić minimalną opłatę startową - tłumaczy Katarzyna Ratajczyk, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017. - Do tej pory spora część osób zapisywała się na bieg i nie stawiała się na starcie, co generowało dla nas niepotrzebnie dodatkowe koszty. W tym roku w zamian za 10 zł wpisowego zawodnicy otrzymają pamiątkowy medal, który jest elementem pięcioczęściowej układanki, która będzie tworzyć panoramę Motławy. 

Medal jest elementem pięcioczęściowej układanki
Medal jest elementem pięcioczęściowej układanki
fot. www.gdansk.pl

Nowością jest również Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska (do tej pory był to Bieg Juniorów) oraz nowa kategoria w biegu głównym pod patronatem Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.

- Chcemy zachęcić większe grono licealistów do udziału w naszej imprezie. Udział dla osób z kategorii 16-19 lat w biegu głównym jest bezpłatny - Kamil Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017.

W pakiecie startowym biegu głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, baton regeneracyjny, butelka wody od PRIMAVERA, naturalny napój energetyczny BOOSTER oraz kupon do losowania.

Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, kupon do losowania, butelka wody od PRIMAVERA. 
 

Pula nagród całego cyklu to ponad 20 tys. zł. Do wygrania m.in. 250 koszulek technicznych, 200 biletów do kina Helios, 90 wejściówek na mecze drużyn Trefla, 40 zaproszeń oraz 20 Kart Malucha do Loopy’s World, 90 wejściówek do Pitstop Gdańsk, 30 pakietów zniżkowych od Polar.


Każdy uczestnik otrzymuje medal
Każdy uczestnik otrzymuje medal
fot. Słodkowski Fotografia - Ułamek Sekundyoprac. WG (0)
www.gdansk.pl
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl