13 firm chce budować szkołę metropolitalną w Kowalach

Aż trzynaście firm jest zainteresowanych budową metropolitalnej szkoły w Kowalach. Ile z nich zostanie zaproszonych do złożenia ofert przetargowych okaże się na początku stycznia.

13 firm chce budować szkołę metropolitalną w Kowalach
A
A
data publikacji: 28 grudnia 2016 r.

W piątek 23 grudnia minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym pn. „Budowa obiektu szkolnego w Kowalach na terenie Gminy Kolbudy przy ul. Apollina”. Wnioski złożyło trzynastu zainteresowanych wykonawców:

 • Budimex S.A. z Warszawy
 • ERBUD S.A. z Warszawy
 • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o. z Bydgoszczy
 • Konsorcjum firm: B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska z Pruszcza Gdańskiego (lider), Dekpol SA z Pinczyna (partner)
 • Konsorcjum firm: MEGA SA z Gdyni (lider), VISTAL Gdynia SA (partner), VISTAL Infrastructure sp. z o.o. z Gdyni (partner)
 • PRZEMBUD GDAŃSK SA z Gdańska
 • SKANSKA SA z Warszawy
 •  Konsorcjum firm: STRABAG sp. z o.o. z Pruszkowa (lider) i Strabag A.G. Spittal an der Drau (partner)
 • DORBUD S.A. z Kielc
 • Konsorcjum firm: Aldesa Construcciones Polska sp. z o.o. z Warszawy (lider) oraz Aldesa Construcciones SA z Madrytu (partner)
 • Konsorcjum firm: Mostostal Warszawa SA z Warszawy (lider) i Acciona Infraestructuras SA z Madrytu (partner)
 • Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. z Gdańska
 • MIRBUD SA ze Skierniewic

Przetarg ma formę ograniczoną, co oznacza, że tylko wybrani wykonawcy, po złożeniu wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz ich weryfikacji, zostaną zaproszeni do składania ofert przetargowych. Całe postępowanie – w imieniu Miasta Gdańska oraz gmin Kolbudy i Pruszcz Gdański – prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Obecnie wykonawcy mają jeszcze możliwość uzupełniania złożonych dokumentów, natomiast 4 stycznia 2017 r. wnioski oraz dokumenty będą weryfikowane przez komisję przetargową.

Pięć wybranych firm, które po weryfikacji otrzymają największą liczbę punktów według przyjętych kryteriów, zostanie zaproszonych do składania ofert przetargowych. Wykonawcy na złożenie ofert będą mieli 30 dni od daty przekazania zaproszeń. Natomiast po upływie 10 dni od daty otwarcia ofert przetargowych możliwe będzie zawarcie umowy i przekazanie placu budowy wyłonionemu wykonawcy.

Przypomnijmy: szkoła składała się będzie z dwóch 3-kondygnacyjnych budynków. Na jej terenie wykonane zostaną boiska sportowe – boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka, tenis), bieżnia i skocznia do skoku w dal a także plac zabaw. Szkoła stanie przy granicy trzech gmin: Gdańska, gminy Pruszcz Gdański oraz Kolbud.

Do szkoły uczęszczać mają uczniowie i przedszkolaki z południowych obszarów Gdańska, z gminy Kolbudy i Pruszcza Gdańskiego. Łącznie obiekt pomieści 1125 dzieci, w tym 125 przedszkolaków.

Szacunkowy koszt inwestycji to około 40 mln zł. Za projekt placówki posłuży wybudowana przed dwoma laty szkoła w Gdańsku Kokoszkach. Wszystkie trzy gminy mają zabezpieczone środki na tę inwestycję.

czytaj także: 

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora