4.3 ºC
39.7 ºF
zachmurzenie całkowite, opadów brak
Komunikaty Urzędu Miejskiego
WIADOMOŚCI TV

Alternatywy 4 na gdańskim Przymorzu. Mieszkańcy świętują urodziny wieżowca

„Alternatywy 4” na gdańskim Przymorzu. Jest gospodarz domu, była nauczycielka, emeryci i młodsze pokolenie. Łączą ich: dwie windy, 11 kondygnacji, 88 mieszkań i czterdzieści lat pod jednym dachem. W bloku przy ulicy Czerwony Dwór sąsiedzi postanowili świętować urodziny… wieżowca. Pomysł imprezy mieszkańców bloku zrodził się po tym, jak jeden z nich na klatce schodowej wywiesił kartkę. Dużymi literami napisał 40 lat minęło, poniżej, że życzy wszelkiej pomyślności mieszkańcom bloku. W budynku, jak w słynnym serialu Stanisława Barei, „nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da on krzywdy zrobić nikomu. Zawsze pomoże o każdej porze”.
Data publikacji: 2015-12-01 16:43:00

Koniec utrudnień na Armii Krajowej w Gdańsku. Drogowcy puścili ruch na estakadzie Sikorskiego

Koniec utrudnień na estakadzie Sikorskiego. Drogowcy, szybciej niż planowali, ukończyli remont w ciągu alei Armii Krajowej na gdańskim Chełmie. Remont, jak przekonują przedstawiciele gdańskiego zarządu dróg i zieleni był konieczny i trzeba go było rozpocząć jak najszybciej. W ramach prac zostały wymienione między innymi bariery energochłonne i krawężniki. Drogowcy położyli również nową nawierzchnię. Koszt naprawy to 3,7 miliona złotych brutto.
Data publikacji: 2015-11-30 13:37:00
Orszak Św. Łucji

Orszak Św. Łucji

Orszak Św. Łucji z Kalmaru w Szwecji, zwiastujący nadchodzące święta Bożego Narodzenia
autor: Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
Spotkanie z mieszkańcami Przymorza Wielkiego

Spotkanie z mieszkańcami Przymorza Wielkiego

Spotkanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z mieszkańcami dzielnicy Przymorze Wielkie z cyklu "Twoja dzielnica - Twój Gdańsk". Gdańsk Przymorze, Ogólnokształcące Szkoły Sportowe
autor: Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
TXT
A A A
...
QR Code
Odbyła się dziewiąta Gdańska Droga Krzyżowa

Ulicami Gdańska przeszła w piątek Gdańska Droga Krzyżowa, zorganizowana przez Klasztor Ojców Dominikanów. Uczestniczył w niej także prezydent Paweł Adamowicz.

Uczestnicy spotkali się wieczorem pod Zieloną Bramą, a potem udali ulicami Gdańska przez Długi Targ, Pańską, Podmłyńską, Gnilną i Doki aż do Pomnika Poległych Stoczniowców.
We wspólnej drodze i modlitwie uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miasta, z prezydentem Pawłem Adamowiczem na czele. Wspólne przejście zakończyło się późnym wieczorem, przed godziną dwudziesta pierwszą.

A w najbliższy piątek (18 kwietnia) odbędzie się tegoroczne Misterium Gdańskie. Rozpocznie się o godz. 13.00 na przedprożach Dworu Artusa, a zakończy na Górze Gradowej.

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta / Biuro Prasowe

Oceń artykuł:
Publikacja: 12.04.2014 10:33

www.gdansk.pl