5.6 ºC
42.1 ºF
zachmurzenie całkowite, opady przelotne
Komunikaty Urzędu Miejskiego
WIADOMOŚCI TV

Rzeźbiony fotel dla Wajdy! Żurawski robi gdańskie meble

W pracowni Zbigniewa Żurawskiego powstaje fotel dla reżysera Andrzeja Wajdy z okazji nadaniu mu tytułu Honorowego Obywatela Gdańska. Stolarz - artysta wykonuje fotele dla gdańskich Honorowych Obywateli od 2008 roku. Przez ten czas otrzymali je m.in. Ryszard Kaczorowski, Helmut Kohl, i Tadeusz Mazowiecki. Meble gdańskie wykonane przez Zbigniewa Żurawskiego można podziwiać m.in. w Nowym Ratuszu w Gdańsku i w Katedrze Oliwskiej.
Ostania modyfikacja: 2016-02-08 15:07:00

Czy małżeństwo ma przyszłość? Inauguracja Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw w Gdańsku

W dniach 7-14 lutego 2016 po raz drugi w Gdańsku odbywa się Międzynarodowy Tydzień Małżeństw organizowany przez gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Inauguracja odbyła się 7 lutego w Europejskim Centrum Solidarności. W jej trakcie została poprowadzona dyskusja pt.: „Czy małżeństwo ma przyszłość?”. Na cały tydzień organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji w czterech zakresach aktywności: edukacji, kultury i sztuki, sportu i rekreacji oraz duchowości.
Data publikacji: 2016-02-07 17:59:00
Spotkanie w sprawie rewitalizacji

Spotkanie w sprawie rewitalizacji

Gdańsk, Klub Żak. Konsultacje projektu uchwały w sprawie wyznaczania obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji.
autor: Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl
Gala Ceremonii Otwarcia Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa

Gala Ceremonii Otwarcia Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa

Gdańsk, Aula ECS. Gala Ceremonii Otwarcia Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa.
autor: Wojtek Jakubowski/www.gdansk.pl
TXT
A A A
...
QR Code
Odbyła się dziewiąta Gdańska Droga Krzyżowa

Ulicami Gdańska przeszła w piątek Gdańska Droga Krzyżowa, zorganizowana przez Klasztor Ojców Dominikanów. Uczestniczył w niej także prezydent Paweł Adamowicz.

Uczestnicy spotkali się wieczorem pod Zieloną Bramą, a potem udali ulicami Gdańska przez Długi Targ, Pańską, Podmłyńską, Gnilną i Doki aż do Pomnika Poległych Stoczniowców.
We wspólnej drodze i modlitwie uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miasta, z prezydentem Pawłem Adamowiczem na czele. Wspólne przejście zakończyło się późnym wieczorem, przed godziną dwudziesta pierwszą.

A w najbliższy piątek (18 kwietnia) odbędzie się tegoroczne Misterium Gdańskie. Rozpocznie się o godz. 13.00 na przedprożach Dworu Artusa, a zakończy na Górze Gradowej.

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta / Biuro Prasowe

Publikacja: 12.04.2014 10:33

www.gdansk.pl