11.6 ºC
52.9 ºF
zachmurzenie umiarkowane, opadów brak
A A A
...
QR Code
Okrągły stół z biznesem

Datera, Freeconet Tlenofon, Sigarden, Telemobile Electronics, Speednet, Sevenet i Fido Intelligence i OKE – to tylko niektóre firmy z Pomorskiego Klastra ICT, które spotkały się z Pawłem Adamowiczem przy tzw. Business Roundtable (biznesowym okrągłym stole).

Klaster ICT to gigantyczny pracodawca, integruje bowiem 82 firmy, które zatrudniają ponad 13 tys. pracowników.
W trakcie spotkania z prezydentem przedsiębiorcy przedstawiali swoje plany, a także informowali o oczekiwaniach wobec działań Miasta zmierzających do stworzenia przyjaznego klimatu dla biznesu.
- Te rozmowy, często nawet nieformalne, pozwalają zmierzyć się z trudnymi tematami. Wspólnie szukamy rozwiązań, bo Gdańsk to miasto dbające o przedsiębiorców i firmy działające na naszym terenie – mówi prezydent Paweł Adamowicz.
O celowości spotkań przeświadczeni są także sami przedsiębiorcy.
- Mimo ze każdy z nas miał ciut inny interes, widać było jak dużo jest miejsc na wspólne działania. I to zarówno w obszarze pomiędzy poszczególnymi firmami jak i w obszarze miasto – przedsiębiorcy – podkreśla Artur Pytlasiński, dyrektor generalny, OKE Poland Sp. z o.o.
Dotychczas w ramach – Business Roundtable odbyły się spotkania z przedstawicielami firm deweloperskich, informatycznych, sektora finansowego i outsourcingowego. Efektem spotkania z branżą outsourcingową, w której zatrudnieni są również obcokrajowcy, jest stworzenie szkoły podstawowej dla obcokrajowców w Gdańsku, która rozpoczęła działalność na początku obecnego roku szkolnego.
Spotkania władz Gdańska z przedstawicielami lokalnego biznesu przygotowuje Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego, której zadaniem jest m.  wspieranie lokalnego środowiska biznesowego oraz opieka nad zagranicznymi inwestorami otwierających w Gdańsku swoje centrale i przedstawicielstwa.Magdalena Kuczyńska/Biuro prasowe


Publikacja: 15.10.2010 14:29

www.gdansk.pl