12.3 ºC
54.1 ºF
zachmurzenie całkowite, opadów brak
A A A
...
QR Code
Otwarcie szpitala SWISSMED-u
24 stycznia 2004 r., dokonano uroczystego otwarcia pierwszego w naszym mieście niepublicznego szpitala, zbudowanego przez spółkę SWISSMED. Szpital mieści się u zbiegu ulic Suwalskiej i Wileńskiej, prace trwały 15 miesięcy, a ich koszt wyniósł około 50 mln zł. Personel szpitala liczy 180 osób.

W uroczystości wzięli udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i metropolita gdański arcybiskup Tadeusz Gocłowski. Nowy szpital ma ponad 70 miejsc dla chorych w pokojach jedno- i dwuosobowych, funkcjonalne gabinety lekarskie, cztery sale operacyjne z laminarną klimatyzacją i najnowocześniejszą aparaturę. Szpital posiada także część hotelową, przeznaczoną dla osób z daleka, które zdecydują się odwiedzić swoich najbliższych w szpitalu.

Jest to pierwsza tak wielospecjalistyczna, spełniająca standardy Unii Europejskiej, prywatna klinika w Polsce. Znajdują się tutaj oddziały Neurochirurgii, Chirurgii Naczyniowej, Hemodynamiki, Chirurgii Ogólnej, Ortopedii, Urologii, Chirurgii Onkologicznej, Okulistyki, Laparoskopii, Artroskopii, Laryngologii, Chirurgii Plastycznej, Ginekologii i Położnictwa, Centrum Profilaktyki i Leczenia Chorób Cywilizacyjnych oraz Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji.

SWISSMED Centrum Zdrowia to spółka założona w Gdańsku w 1996 roku. W marcu 1999 roku firma otworzyła przychodnię na ul. Curie-Skłodowskiej 5, zatrudniając wysokiej klasy specjalistów (ok. 30 specjalności). W czerwcu 2001 roku Swissmed przygotował struktury organizacyjne do działalności szpitalnej, otwierając Chirurgiczny Oddział Szpitalny w wynajętej części Szpitala Studenckiego w Gdańsku.

Przypomnijmy, że 10 listopada 2003 r. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz przedstawiciele gdańskiej firmy SWISSMED Centrum Zdrowia i amerykańskiej sieci szpitali Kettering Medical Center Network podpisali umowę o współpracy i partnerstwie medycznym.
Jednym z jej elementów jest otwarcie nowego szpitala, które odbyło się w sobotę.

Publikacja: 27.01.2004 12:40

www.gdansk.pl