14.1 ºC
57.4 ºF
zachmurzenie całkowite, opadów brak
A A A
...
QR Code
LIMOniada na Scenie Muzycznej

31 maja o godz. 19.00 w sali koncertowej Sceny Muzycznej Gdańsk przy ul. Powstańców Warszawskich 25 wystąpi kabaret Limo, to już druga impreza z cyklu „LIMOniada".

Ostatni występ kabaretu Limo odbył się 21 kwietnia podczas którego publiczność była rozbawiona do łez, a kameralna sala zmniejszyła dystans między artystami i publicznością, która w naturalny sposób stała się aktywną częścią spektaklu.

Twórca LIMO, Abelard Giza, to także utalentowany reżyser i scenarzysta. Jego najnowsza komedia „Swing" będzie także wystawiona 31 maja tuż po występie kabaretowym. Dzieło to pełne jest zaskakujących przełomowych momentów i zapewnią maksymalną dawkę dobrego humoru.

Przedstawia historię trójki młodych bohaterów. Marka - pracownika agencji reklamowej, który w wolnych chwilach przeczesuje internet w poszukiwaniu fantastycznych i nowatorskich rozwiązań życiowych. To sfrustrowany absolwent filologii polskiej z niespełnionymi ambicjami, życiowy nieudacznik, który prowadzi monotonną egzystencję. Wolne chwile spędza przed monitorem komputera, czytając fora internetowe i szukając w nich wskazówek na życie. Razem ze swoją dziewczyną Lucyną (w tej roli aktorka kabaretu Limo Ewa Błachnio) i przyjacielem Andrzejem wynajmują mieszkanie. Kiedy Andrzejowi przestaje się wieść w związku, kumpel Marek pojawia się z genialnym rozwiązaniem - oto najlepszy sposób na rutynę i nudę, wynaleziony przez amerykańskich naukowców, SWING! Swing trochę inny, swing trochę nowy! Taki swing, po którym Glenn Miller ‘przewraca się w grobie'.
Pomysł, scenariusz i reżyseria: Abelard Giza
Obsada: Ewa Błachnio, Ewa Czernowicz, Karolina Wróbel, Kacper Ruciński i Jakub Śliwiński.

Produkcja zrealizowana przy współpracy Teatru Wybrzeżak, Akademickiego Centrum Kultury UG "Alternator" i Studio Rysiek.

Wstęp: 20 zł, rezerwacja biletów pod nr tel. 58 300 00 32 wew. 107
Bilety nabyć można w siedzibie Sceny Muzycznej Gdańsk lub na www.bileteria.pl  

Więcej informacji na: www.scenamuzyczna.pl

Edyta Tombarkiewicz / Biuro Prasowe


Publikacja: 28.05.2010 13:04

www.gdansk.pl