11.2 ºC
52.2 ºF
zachmurzenie całkowite, opadów brak
A A A
...
QR Code
Mieszkania socjalne dla gdańszczan
Kosztem 3,8 mln złotych, w większości z miejskiej kasy, przygotowano lokum dla najbardziej potrzebujących gdańszczan. Spośród 70 mieszkań aż sześć stanowią mieszkania przystosowane dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi.

Mieszkania znajdują się w pięciokondygnacyjnym budynku byłego hotelu robotniczego. Miasto od dawna planowało modernizację tego obiektu – gmina wykorzystała możliwość dopłat oferowanych przez państwo dla budownictwa komunalnego i postarała się o dofinansowanie projektu modernizacji. Prace objęły m. in.: docieplenie budynku, wymianę dachu, kompletną wymianę wszystkich instalacji wewnątrz budynku, zagospodarowano teren przy budynku.
Koszt budowy – 3,8 mln zł: 3,1 mln z budżetu Miasta, 700 tys. – dofinansowanie z funduszu dopłat z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego.

Na parterze budynku znajduje się 6 mieszkań dwupokojowych dostosowanych dla potrzeb niepełnosprawnych (z dodatkowym pokojem). Na kolejnych czterech kondygnacjach dla najbardziej potrzebujących gdańszczan przygotowano po 16 lokali (pokój, przedpokój, kuchnia i łazienka – średnia powierzchnia: 26 metrów kw.).
Każde mieszkanie ma okna plastikowe, indywidualne liczniki na ciepło i wodę. Pozwala to na ewentualne odłączenie od mediów osób niepłacących, bez konieczności pozbawienia dostępu do mediów innych mieszkańców domu. Stawka czynszu za metr kw. mieszkania socjalnego w budynku przy Chodkiewicza 11 wynosi 1,25 zł.
Miasto Gdańsk dysponuje obecnie 382 lokalami socjalnymi, w tym 23 przy ul. Powstańców Warszawskich 25.

Fot. Kancelaria Prezydenta, Kosycarz Foto Press KFP

Piotr Piotrowski


Publikacja: 05.01.2007 14:36

www.gdansk.pl