20.4 ºC
68.7 ºF
zachmurzenie umiarkowane, opadów brak
A A A
...
QR Code
Gdańsk na żywo z… ławeczki internetowej!
Chcesz by Twoja rodzina lub znajomi spoza Gdańska zobaczyli Cię na żywo, na ekranie swojego komputera? Od dzisiaj jest to możliwe! 20 grudnia rozpoczyna działanie „Ławeczka internetowa”.

 
Jest to jedno z pierwszych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Na budynku Wielkiego Młyna została zainstalowana kamera internetowa, która w dużym przybliżeniu będzie pokazywać osoby siedzące na specjalnej ławce ustawionej na skwerze przy Wielkim Młynie.
Obraz z kamery będzie widoczny na stronie miasta pod adresem www.gdansk.pl/kamera. Osoby siedzące na ławeczce będą mogły zadzwonić np. do swoich znajomych za granicą, którzy będą mogli ich oglądać na ekranie komputera.

Możliwości kamery i łącza zapewniają bardzo dużą szybkość przesyłania obrazu - do 30 klatek na sekundę dla rozdzielczości 352x288 pikseli. Podane parametry są oczywiście uzależnione od liczby jednocześnie oglądających obraz osób i wydajności łącza internetowego. Gwarantowana przepustowość łącza wynosi 1 Mbit/s.

Zdecydowana większość kosztów tego przedsięwzięcia została pokryta przez sponsorów: firmę PRETOR sp. z o.o. oraz firmę Crowley Data Poland sp.z o.o. Za pomoc przy realizacji dziękujemy również Zarządowi Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Przejdź do widoku z kamery.

Piotr Murawski

Publikacja: 20.12.2004 12:22

www.gdansk.pl