5.9 ºC
42.6 ºF
zachmurzenie całkowite, opadów brak

Stawiamy na innowacyjnych i przedsiębiorczych
Ubiegłoroczny sukces gdańskiego start’upu CTAdventure w międzynarodowym konkursie Creative Business Cup 2014 pokazuje jak duży potencjał rozwojowy i kreatywny drzemie w mieszkańcach Gdańska.

Sukces tej firmy i wielu innych gdańskich start’upów najlepiej obrazuje jak efektywne może być wsparcie udzielane ludziom pomysłowym i przedsiębiorczym. Nieprzypadkowo Miasto Gdańsk, podległe jemu jednostki i instytucje takie jak Inkubator Starter, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego, Powiatowy Urząd Pracy, partnerzy tacy jak Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Gdański Park Naukowo-Technologiczny czy też prywatny biznes podejmują szereg działań służących rozwijaniu projektów innowacyjnych i kreatywnych.
Dzięki temu wsparciu powstają nie tylko innowacyjne rozwiązania przydatne w przemyśle biznesie i życiu codziennym. To także nowe inspirujące i dające szanse na samorealizację nowe miejsca pracy.
Organizowany w listopadzie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest tylko kulminacją licznych działań i wydarzeń, jakie w Gdańsku służą promocji przedsiębiorczości dzieci i wśród młodzieży, wspieraniu innowacyjnych projektów, wymianie doświadczeń pomiędzy początkującymi i doświadczonymi przedsiębiorcami oraz nawiązywaniu współpracy pomiędzy autorami pomysłów i potencjalnymi inwestorami. Przy tej okazji warto się jednak przekonać czy własny pomysł na biznes nie zasługuje na takie wsparcie.

Innowacje i technologie
Rozwój
Start-up'y
Uchodźcy za i przeciw

25 lat temu - w marcu 1990 roku Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, a 27 maja odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe. Tak zaczęła odradzać się w Polsce samorządność: ludzie znów mogli sami decydować o sprawach które ich dotyczą. Zobacz jakie były początki decentralizacji władzy, z jakimi wyzwaniami zmagali się samorządowcy i mieszkańcy, co udało się nam razem osiągnąć i jak - w efekcie tych działań - przez ostatnie ćwierćwiecze zmienił się Gdańsk.

www.gdansk.pl