PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Historie po Oruńsku: Wspomnienia ukryte na fotografii

Historie po Oruńsku: Wspomnienia ukryte na fotografii
Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach projektu „Historie po Oruńsku”. We wtorek 25 marca 2014 o godz. 18.00 w Domu Sąsiedzkim – Gościnna Przystań odbędzie się spotkanie z Maciejem Kosycarzem, który zaprezentuje stare zdjęcia Oruni, znajdujące się w jego zbiorach.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach projektu "Historie po Oruńsku". We wtorek 25 marca 2014 o godz. 18.00 w Domu Sąsiedzkim – Gościnna Przystań odbędzie się spotkanie z Maciejem Kosycarzem, który zaprezentuje stare zdjęcia Oruni, znajdujące się w jego zbiorach.

Stare fotografie kryją w sobie pewną magię. Pokazują świat, którego już nie ma. Spotkanie będzie pretekstem do wspólnego zastanowienia się nad historią Oruni ukrytą na zdjęciach sprzed lat. Zachęcamy do przyniesienia na spotkanie zdjęć Oruni, które posiadają Państwo we własnych albumach rodzinnych.

W ramach projektu "Historie po Oruńsku" skierowanego do mieszkańców i pasjonatów Oruni, co miesiąc odbywać się będą bezpłatne spotkania z ekspertami z wybranych dziedzin, m.in. fotografii, architektury, botaniki, historii. Opowiadać będą oni o wyjątkowych architektonicznych walorach dzielnicy, nietuzinkowych okazach botanicznych, czy o wybitnych postaciach historycznych, które w dawnych czasach gościły na Oruni.

Organizowane będą także warsztaty, m.in. muzyczne oraz dziennikarskie dla młodzieży i dorosłych zainteresowanych samodzielnym zbieraniem opowieści najstarszych mieszkańców Oruni. Opisane przez nich historie mieszkańców dzielnicy posłużą, jako materiał wyjściowy do stworzenia profesjonalnego scenariusza spektaklu teatralnego, który będzie punktem kulminacyjnym całego projektu. Powstanie też mapa Oruni, prezentująca najciekawsze miejsca dzielnicy, które warto pokazać turystom i pozostałym mieszkańcom Trójmiasta.

Do udziału gorąco zapraszamy starszych mieszkańców Oruni, którzy są chętni opowiedzieć o ciekawych nieznanych dotąd epizodach z życia dzielnicy, czy o miejscach, które dawniej były ważne dla życia dzielnicy, a obecnie już nie istnieją.

Udział we wszystkich działaniach, odbywających się w ramach projektu jest bezpłatny.

Więcej informacji o projekcie:
Jarek Rebeliński
Gdański Archipelag Kultury
tel. 693 721 003
jarek.rebelinski@gak.gda.pl
www.gak.gda.pl


Historie po Oruńsku (82.65 KB)

Historie po Oruńsku (plakat) (540.09 KB)

Anna Dobrowolska/ Biuro Prasowe