Uniwersjada: gdańscy studenci z medalami

W Shenzhen w Chinach odbyła się XXVI Letnia Uniwersjada. Udany start zanotowali zawodnicy - studenci gdańskich klubów.

Dwukrotnie na podium stawała judoczka Zuzanna Pawłowska (AZS AWFiS Gdańsk) ? indywidualnie w wadze 52 kg zdobyła złoty medal oraz drużynowo stanęła na najniższym stopniu podium. W klasyfikacji indywidualnej wygrała wszystkie cztery walki przed czasem (przez ippon) - eliminacje z Amerykanką Alaine Abuan i Tajwanką Szyu Chen, półfinał z Yuki Hashimoto  (Japonia) oraz finał z Ha Na Seo (Korea Południowa). Pawłowska jest mistrzynią Polski seniorek, a na międzynarodowych mistrzostwach Polski młodzieży w Cetniewie zdobyła złoty medal. W turnieju drużynowym na najniższym podium stanęły także judoczki AZS AWFiS Gdańsk, Joanna Jaworska i Katarzyna Furmanek.

Oszczepnik Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) uzyskał wynik 79,65 m i zdobył brązowy medal. W konkursie tryumfował Turek Faith Avan - 83,79,przed Ukraińcem Romanem Awramienką 81,42. Igor przez cały konkurs znajdował się na medalowej pozycji.

Gdańskie florecistki w składzie: Hanna Łyczbińska, Maria Łyczbińska, Karolina Chlewińska i Katarzyna Kryczało w rywalizacji drużynowej wywalczyły srebrny medal ? złoty przypadł Rosjiankom.
Na słowa uznania zasługują także zawodnicy trójmiejskich klubów, a studenci gdańskiej uczelni AWFiS. W skoku o tyczce Mateusz Didenkow (SKLA Sopot) wynikiem 5,75 (rekord życiowy) zdobył srebrny medal. Studentka gdańskiej AWFiS Katarzyna Kryczało (AZS AWF Warszawa) w szermierce stanęła na najniższym stopniu podium.
Wiatry w malowniczej zatoce były przychylne dla windsurferów, po zaciętych pojedynkach w wyścigach medalowych srebro wywalczył Łukasz Grodzicki (SKŻ Hestia Sopot), a wśród kobiet brąz zdobyła Małgorzata Białecka (SKŻ Hestia Sopot) - również studenci gdańskiej AWFiS.