Unihokej: tytuł nie dla Olimpii Osowa

Unihokeistki Energi Olimpii Osowa Gdańsk nie obronią tytułu mistrzyń Polski. W półfinale przegrały dwukrotnie z MLUKS SUS Travel Jed. Trzebiatów 6:7 i 7:8.

Pierwszy mecz w Trzebiatowie wygrały gospodynie 7:6 (4:0, 1:3, 2:3). O wyniku zdecydowała wysoko wygrana pierwsza tercja. Trzebiatowianki prowadziły 5:0, gdańszczanki doprowadziły do remisu 5:5, ale w końcówce na dwa gole MLUKS odpowiedziała tylko w 59. minucie Julia Jurkowska.

Rewanż nie wyglądał na bardzo trudny, ale odrobienie strat przekroczyło jednak możliwości zespołu z Osowej. Po pierwszej tercji wszystko wyglądało bardzo dobrze (4:1), ale w drugiej znów doszło do niewytłumaczalnej klęski. Tę część meczu gdańszczanki przegrały aż 1:5. MLUKS prowadził już 8:5, Olimpia zdobyła 2 bramki, ale na tym się skończyło.

W meczu o trzecie miejsce gdański klub zagra 16 maja z PKS MOS Zbąszyń. W finale przeciwniczkami MLUKS będzie Podhale Nowy Targ.