Rugby: Lechia w finale zagra z Pogonią

Rugbiści Lechii Gdańsk, po zwycięstwie 39:10 nad Budowlanymi Łódź, awansowali do finału Ekstraligi. W decydującym o mistrzostwie Polski meczu zagrają 6 lipca o godz. 20.00 w Gdańsku z Pogonią Siedlce.

W pierwszym meczu, w Łodzi, było 12:10 dla Lechii. W rewanżu, rozgrywanym na bocznym boisku na ul. Traugutta, gościom starczyło sił na 25 minut. Końcówka pierwszej połowy była miażdżąca dla Budowlanych. Kiedy Rafał Janeczko kopnął z rzutu karnego między słupy, Lechia prowadziła 6:0, a następne minuty zdecydowały o wyniku całego spotkania.

Po akcji Samoańczyka Koronato Kiripatiego piłkę przyłożył za linią Marek Płonka. Po chwili rajdem popisał się inny Samoańczyk, Enelico Fa’atau i kolejne 5 punktów zdobył Michał Krużycki. Wynik do przerwy (25:0) ustalił przyłożeniem Dariusz Wantoch-Rekowski.

W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany, bo gdańszczanie już świętowali awans do finału.

W finale na Lechię nie będzie czekać, jak w ubiegłym roku, Arka Gdynia. Lepsza od niej w półfinale była Pogoń Siedlce, która dwukrotnie pokonała gdyński klub, 14:7 u siebie i 27:25 na wyjeździe. W sezonie zasadniczym wyższe miejsce zajęła Lechia i dlatego decydujący o tytule mecz, zgodnie z regulaminem, odbędzie się w Gdańsku na ul. Traugutta.

Lechia Gdańsk - Masterpharm Budowlani Łódź 39:10 (25:0)
Punkty: Janeczko 14, Płonka 5, Krużycki 5, Wantoch-Rekowski 5, Bryce 5, Piszczek 5 dla Lechii oraz Kaniowski 5, Gabunia 5 dla Budowlanych.

Skład Lechii: Kaszuba, Buczek, Witoszyński (Klusek) - Krużycki (Lademann), Wantoch-Rekowski - Płonka (Majcher), Fa'atau, Kiripati - Janeczko - Lorentowicz (Piszczek) - Bryce, Wilczuk, Kwiatkowski, Rokicki (Zajkowski) – Popławski.