Rekord frekwencji w 49. Biegu Westerplatte

Po wystrzale armatnim z Westerplatte wybiegło blisko 1200 zawodników, aby upamiętnić 72. rocznicę wybuchu II wojny światowej. 10-kilometrową trasę 49 Biegu Westerplatte najszybciej pokonał Kenijczyk John Kibichiy Tanui.

Po wystrzale armatnim z Westerplatte wybiegło blisko 1200 zawodników, aby upamiętnić  72. rocznicę wybuchu II wojny światowej. 10-kilometrową trasę 49. Biegu Westerplatte najszybciej pokonał  Kenijczyk John Kibichiy Tanui.

Kenijczyk od startu narzucił wysokie tempo i już po pierwszym kilometrze miał 60-metrową przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Na metę na Długim Targu przybiegł samotnie i z wyraźną przewagą, wygrywając bieg w czasie 30 minut i 35 sekund. Drugi finiszował Białorusin Maksim Pankratow, a trzeci najlepszy z Polaków Bartosz Mazerski (Zantyr Sztum).

Najszybszą wśród kobiet była Olga Kalendarowa - Ochal z Ukrainy, trasę pokonała w czasie 35.12. Druga była dwukrotna tryumfatorka biegu Białorusinka Svetłana Kudelicz (35.28), trzecia Polka Wioletta Kryza z Olsztyna (36.30).

W imprezie wzięli udział również wózkarze. Wśród nich najlepszy był Damian Podgórski (IKS Smok Lotos Apotex Orneta).

W nowej kategorii biegu ? służb mundurowych, najszybszy był Sebastian Wąsicki (LKB im. Braci Petk) z Lęborka.

Organizatorem biegu był MOSiR Gdańsk i Radio Gdańsk.