Piłka ręczna: pierwsze zwycięstwo Wybrzeża

Piłkarze ręczni Wybrzeża pokonali w hali AWFiS Nielbę Wągrowiec 22:21 (10:10) w meczu beniaminków Superligi. To pierwsze zwycięstwo gdańszczan w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Piłkarze ręczni Wybrzeża pokonali w hali AWFiS Nielbę Wągrowiec 22:21 (10:10) w meczu beniaminków Superligi. To pierwsze zwycięstwo gdańszczan w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Goście zaczęli znakomicie, prowadzili 5:1, a potem, w 20. minucie, 9:4. Wtedy Wybrzeże zdobyło pięć kolejnych goli i był remis. Po przerwie znów górą była Nielba (16:13), ale gospodarze znów zdobyli cztery bramki z rzędu. To był dobry okres gry Wybrzeża. Po golu Dawida Nilssona w 54. min. prowadziło 21:17.

Trzy minuty później, po kolejnym przestoju, Wybrzeże miało przewagę już tylko jednego gola (21:20). Wtedy trafił do siatki najlepszy strzelec, Łukasz Rogulski. Nielba odpowiedziała golem, jednak nie mogła zrobić nic więcej.

Po sześciu kolejkach Wybrzeże, z trzema punktami, zajmuje w tabeli 9. miejsce. Po dwa punkty mają Azoty Puławy, Nielba oraz Śląsk Wrocław.

Wybrzeże Gdańsk – Nielba Wągrowiec 22:21 (10:10)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Rogulski 7, Kornecki 3, Sulej 2, Kondratiuk 2, Rakowski 2, Abram 2, Nilsson 2, Prymlewicz 1, Lijewski 1 oraz Mogielnicki, Jasowicz, Papaj.

Nielba: Konczewski - Tórz 6, Świerad 4, Bażenkow 3, Przybylski 3, Widziński 2, Tarcjonas 2, Gąsiorek 1 oraz Biniewski, Gregor, Oliferczuk.