Piłka ręczna: Wybrzeże spada z Superligi

Piłkarze ręczni Wybrzeża przegrali w hali AWFiS w Gdańsku ze Śląskiem Wrocław 23:31 (13:14) i spadli z Superligi. Obie drużyny zdobyły w całych rozgrywkach tyle samo punktów, ale Śląsk miał lepszy bilans w bezpośrednich meczach.

W ostatnich dwóch kolejkach Wybrzeże miało dość łatwy cel: przynajmniej raz zremisować, żeby zapewnić sobie miejsce w barażu o utrzymanie się. Niestety, przegrało w Wągrowcu ze zdegradowaną wcześniej Nielbą, a w środę było bezradne wobec przedostatniego w tabeli Śląska.

W pierwszej połowie oba zespoły ani razu nie zdołały wypracować przewagi większej niż jedną bramką. Śląsk wygrał tę część gry 14:13. Początek drugiej połowy należał do gości, którzy skorzystali z tego, że na ławkę kar usiadł Jacek Sulej i uzyskali trzybramkową przewagę. Gdy na listę strzelców wpisał się w 39. minucie po raz kolejny Maciej Ścigaj, kat Wybrzeża (9 goli), Śląsk prowadził już 21:16. Gdańscy zawodnicy z każdą kolejną nieudaną akcją grali coraz mniej dokładnie. Na nic nie zdała się ambitna obrona, gdyż Wybrzeże marnowało kontry jedna po drugiej.

Gdy Ścigaj wykorzystał karnego, w 44. minucie goście mieli już siedmiobramkową przewagę. Gdy dwaj gdańszczanie zostali ukarani dwuminutowymi karami w ciągu kilkudziesięciu sekund, Śląsk prowadził 26:17 i na ławce rezerwowych zaczęły się tańce radości.

Śląsk wywiózł z Gdańska zwycięstwo i prawo gry w barażach z pierwszoligową Miedzią Legnica. Wrocławianie zakończyli sezon z identycznym dorobkiem co Wybrzeże, ale wypadli lepiej w bezpośrednich starciach (2 zwycięstwa, remis i porażka).

Wybrzeże Gdańsk – Śląsk Wrocław 23:31 (13:14)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski, Plaszczak – Rogulski 6, Kornecki 5, Kondratiuk 3, Sulej 2, Lijewski 2, Rakowski 2, Abram 2, Adamski 1.

Śląsk: Cudić, Prus – Ścigaj 9, Miszka 5, Adamuszek 5, Białaszek 4, Telepniew 4, Kryński 1, Jarowicz 1, Radojević 1, Wróblewski 1.