Medal 76-letniego gdańszczanina

76-letni gdańszczanin Henryk Urtnowski podczas halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce weteranów zdobył w Budapeszcie srebrny medal w biegu na 3000 metrów.

Urtnowski startował w kategorii M75 (do 75 lat) i uzyskał czas 12.41,29, poprawiając swój rekord Polski o prawie 50 sekund. Przegrał tylko z Niemcem Klemensem Wittigiem.

Henryk Urtnowski

W swoim drugim starcie, w pół maratonie, zajął czwarte miejsce, tracąc brązowy medal na ostatnim okrążeniu. Osiągnął czas 1:44.58,70 i przegrał z trzecim w klasyfikacji Niemcem Hansem-Georgiem Schmidtem o 5,5 sekundy.

W lutym 2014 roku Urtnowski został halowym mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej na 1000m z czasem 3.51,82 oraz na 3000m – 13.30,97.