Judo ? Daria znów na podium

Daria Pogorzelec, judoczka Wybrzeża Gdańsk zajęła trzecie miejsce w zawodach o Puchar Europy w Hamburgu.

Startowała w kategorii do 78 kilogramów. Wygrała z Niemką Anną von Berg (ippon) i Holenderką Karin van Dijk (wazari). W walce o finał przegrała przez ippon z późniejszą zwyciężczynią, Niemką Heide Wollert. W pojedynku trzecie miejsce Pogorzelec pokonała przez wazari Niemkę Annike Heise.

20-letnia Daria ma udany sezon. Wygrała zawody Pucharu Świata w Tallinie oraz zajęła trzecie miejsce w PŚ w Tunisie, a na mistrzostwach Europy zajęła piąte miejsce. W Tokio na mistrzostwach świata (9-13 września) chce zająć dobre miejsce.

Juniorzy Wybrzeża Gdańsk, Damian Nasiadko oraz Tomasz Tałach (obaj w wadze ponad 100 kg) wystartowali w zawodach o Puchar Świata w Berlinie. Nasiadko był drugi, a Tałach trzeci.