Futbol kobiet: Sztorm zwycięstwem powitał Ekstraklasę

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk wygrały we Władysławowie z GOSiRkami Piaseczno 2:1 w pierwszym spotkaniu Ekstraklasy. To był ich debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Nie było łatwo, bo w drugiej połowie zawodniczki z Piaseczna strzeliły gola na 1:2 (karny po zagraniu ręką Martyny Wróbel), a w ostatniej akcji nawet umieściły piłkę w bramce Magdy Kołacz, ale pani sędzia odgwizdała faul na bramkarce Sztormu i zakończyła mecz. GOSiRKi mocno protestowały, jednak zostały odesłane do szatni, ponieważ ostatni gwizdek już był.

Wcześniej, gdy gdańskie futbolistki miały więcej sił, spotkanie wyglądało zupełnie inaczej. W pierwszej połowie dominowały i tylko przypadkiem zdobyły jedną bramkę, a nie trzy. Padła ona po dośrodkowaniu Kingi Bużan i strzale Marcjanny Zawadzkiej.

Na 2:0 Sztormówki podwyższyły już w pierwszej akcji po przerwie: Martyna Zańko przedarła się prawym skrzydłem i podała do Karoliny Wierzbickiej, która miała przed sobą pustą bramkę.

Sztorm AWFiS Gdańsk – GOSiRKi Piaseczno 2:1 (1:0)

Bramki dla Sztormu: Marcjanna Zawadzka (35), Karolina Wierzbicka (46).

Sztorm AWFiS: Kołacz - Świętoniowska, A. Bużan, Zawadzka, Wróbel - Zańko, Sirant, Słowińska (60, Słowy), K. Bużan, Kamińska (70, Sikorska) - Wierzbicka (72, Pielowska).

Pozostałe wyniki pierwszej kolejki: ● Medyk POLOmarket Konin - Mitech Żywiec 2:0 ● Górnik Łęczna - KKP Bydgoszcz 8:0 ● AZS PWSZ Wałbrzych - AZS PSW Biała Podlaska 2:0 ● AZS Wrocław - Zagłębie Lubin 1:2 ● Czarni Sosnowiec - Olimpia Szczecin 3:0