Floret: Chlewińska i Kawiecki z pucharami

Karolina Chlewińska i Paweł Kawiecki, szermierze Sietom AZS AWFiS Gdańsk, zdobyli Puchary Polski w sezonie 2013/14.

Gdańska florecistka była zdecydowanie najlepsza, wygrała dwie imprezy Pucharu Polski, ponadto zajęła drugie i trzecie miejsce. W weekend przypieczętowała sukces zwycięstwem w zawodach O Trójząb Neptuna.

Pozostałe dwa miejsca na podium w klasyfikacji generalnej PP również zajęły zawodniczki Sietom AZS AWFiS – siostry bliźniaczki Łyczbińskie. Hanna, mimo dziesiątego miejsca w ostatnim turnieju, była druga w Pucharze, a Marta uplasowała się na trzeciej pozycji zarówno w Trójzębie Neptuna, jak też Pucharze Polski.

Wyniki XVII Turnieju O Trójząb Neptuna

Ćwierćfinały: Karolina Chlewińska - Emilia Rygielska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 12:11, Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) - Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) 15:8; Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) 9:3; Natalia Gołębiowska - Monika Paliszewska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 11:10. Półfinały: Chlewińska - Gołębiowska 15:7, Synoradzka - M. Łyczbińska 8:5. Finał: Chlewińska - Synoradzka 15:14.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski kobiet: 1. Karolina Chlewińska 238 punktów; 2. Hanna Łyczbińska 200; 3. Marta Łyczbińska 183.

Paweł Kawiecki zajął dopiero 11. miejsce w kończącym walkę o Puchar Polski turnieju w Warszawie, ale nie przeszkodziło mu to w zwycięstwie w końcowej klasyfikacji. Zawody o Złoty Floret Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego wygrał klubowy kolega Kawieckiego, Radosław Glonek.

Wyniki Złotego Floretu Rektora AWF im. Piłsudskiego

Półfinały: Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) - Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:10, Radosław Glonek - Paweł Osmański (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:14. Finał: Glonek - Majewski 15:9.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski mężczyzn: 1. Paweł Kawiecki 213 pkt; 2. Paweł Osmański 163 (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk); 3. Leszek Rajski (Wrocławianie) 161.