Czwarte złoto Pawlikowskiej na mistrzostwach w judo

Jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe medale – to dorobek gdańskich judoków drugiego dnia mistrzostw Polski, które odbywają się w hali widowiskowej AWFiS w Gdańsku. W niedzielę od godz. 10.00 walki w kategoriach open.

Wszyscy sobotni gdańscy medaliści reprezentują akademicki klub AZS AWFiS. W kategorii 52 kg czwarty złoty medal z rzędu zdobyła Zuzanna Pawlikowska. Trzy z czterech miejsc na podium w wadze 57 kg zajęły gdańszczanki, ale na najwyższym stopniu stanęła Arleta Podolak z Bytomia. Brązowy medal zdobył w kategorii 81 kg Błażej Mielcarek.

W piątek na podium stanęło 11 gdańskich judoków. Dorobek po dwóch dniach mistrzostw jest imponujący: 6 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych medali.

Medaliści mistrzostw Polski 2013 - sobota

Kobiety

48 kg (startowało 10 zawodniczek): 1. Kinga Kubicka (Flota Gdynia); 2. Ewa Konieczny (Czarni Bytom); 3. Maja Rasińska (Gwardia Bielsko-Biała) i Joanna Stankiewicz (AZS AWF Warszawa).

52 kg (12): 1. Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS Gdańsk); 2. Martyna Martynowicz (Gwardia Opole); 3. Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa) i Dorota Smorzewska (UKS Judo Sensei Płock).

57 kg (18): 1. Arleta Podolak (Czarni Bytom); 2. Dominika Błach (AZS AWFiS Gdańsk); 3. Monika Chróścielewska (AZS AWFiS Gdańsk) i Magdalena Miller (AZS AWFiS Gdańsk).

Mężczyźni

60 kg (15): 1. Łukasz Kiełbasiński (Ryś Warszawa); 2. Grzegorz Wieczorek (Czarni Bytom); 3. Bartłomiej Garbacik (Wisła Kraków) i Patryk Wawrzyczek (Gwardia Bielsko-Biała).

66 kg (21): 1. Michał Bartusik (UKJ Millenium Rzeszów); 2. Marek Kręcielewski (Gwardia Warszawa); 3. Grzegorz Lewiński (UKJ AON Warszawa) i Paweł Zagrodnik (Czarni Bytom).

73 kg (36): 1. Damian Stępień (UMKS Żak Kielce); 2. Piotr Płoński (Gwardia Wrocław); 3. Adam Brysz (AZS AWF Katowice) i Jacek Brysz (AZS AWF Katowice).

81 kg (28): 1. Łukasz Błach (Śląsk Wrocław); 2. Jakub Kubieniec (AZS AWF Katowice); 3. Błażej Mielcarek (AZS AWFiS Gdańsk) i Paweł Urban (Żak Ełk).