PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Jak promować swoją muzykę? Poradnik dla młodych twórców – infografika

Jak promować swoją muzykę? Poradnik dla młodych twórców – infografika
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Obserwatorium Kultury działające w Instytucie Kultury Miejskiej udostępnia poradnik dla młodych twórców muzyki, który powstał na podstawie dyskusji o lokalnym i krajowym rynku muzycznym oraz sposobach na promocję własnej muzyki podczas spotkania KaWa – Kulturalna Wymiana. Infografika dostępna na: http://muzycznakawa.ikm.gda.pl/.

W maju, na muzycznym spotkaniu KaWy, dyskutowano o lokalnym i krajowym rynku muzycznym, sposobach na promocję swojej muzyki, dobrych i złych praktykach w branży, a wśród zaproszonych gości pojawiły się osoby związane z środowiskiem muzycznym: artyści, wydawcy i dziennikarze. Stawiający pierwsze kroki na scenie artyści mogli porozmawiać z: bratrat'em, Jakubem Knerą, Michałem 'Goranem' Miegoniem, Andrzejem Salomonem, Karolem Schwarzem i Kamilem Wicikiem.

- Nie wolno się zrażać brakiem odpowiedzi, dziennikarz nie robi tego złośliwie. Po prostu nie ma czasu, a bywa, że mail umknie w dużej liczbie innych. Trzeba wysyłać płyty i maile, czasami nawet dzwonić. Konsekwentnie pytać czy płyta dotarła, czy słuchał, czy się podobała - Kamil Wicik, dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk. Fragment poradnika „Cisnąć, cisnąć, czyli jak promować swoją muzykę”.

Na podstawie dyskusji z uczestnikami – młodymi twórcami z Trójmiasta stworzony został poradnik z cennymi wskazówkami, o sposobach na zaistnienie i przebicie się na rynku muzycznym. Podzielony jest na pięć części, które dotyczą: promocji muzyki w internecie, koncertów, wizerunku muzyka, wydawania płyt i zarządzania zespołem. Zobacz infografikę!

---

Obserwatorium Kultury

„Chcemy łączyć świat badaczy i praktyków kultury.”

Obserwatorium Kultury w Gdańsku prowadzi badania naukowe, które skupiają się wokół przemian współczesnych praktyk kulturalnych. Wśród zrealizowanych przez OK projektów znajdują się "Poszerzenie pola kultury", "Dzieci sieci. Kompetencje komunikacyjne najmłodszych" i „Punkty styczne: między kulturą a praktyką (nie)uczestnictwa”. Celem działalności Obserwatorium jest dzielenie się tworzoną w ten sposób wiedzą i wspieranie działalności animatorów i menedżerów kultury. Dlatego oprócz badań OK prowadzi między innymi cykl KaWa - Kulturalna Wymiana dający czas i miejsce na swobodną wymianę doświadczeń, dobrych praktyk oraz nawiązanie kontaktów.


Obserwatorium jest członkiem sieci badawczej Obserwatorium Żywej Kultury i koordynuje badania na obszarze województwa pomorskiego.

Obserwatorium Kultury - https://www.facebook.com/ObserwatoriumKultury

KaWa - Kulturalna Wymiana - https://www.facebook.com/groups/KulturalnaWymiana/