Zapraszamy na pierwsze wiosenne sadzenie drzew

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – we wtorek 21 marca 2017 o godz. 11:00 – w Parku Diany na Osowej (ul. Heleny/ ul. Diany) odbędzie się pierwsze w tym roku nasadzenie drzew w ramach zgłoszeń od mieszkańców przez aplikację BAND. Przypomnijmy, że 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Międzynarodowy Dzień Lasu.

Zapraszamy na pierwsze wiosenne sadzenie drzew
A
A
data publikacji: 20 marca 2017 r.

W nasadzeniach udział wezmą m.in. parlamentarzyści: wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, Małgorzata Chmiel, Adam Korol i Jerzy Borowczak oraz Aleksandra Dulkiewicz, która od 30 marca będzie pełnić funkcję zastępcy prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej. Obecny będzie także jeden z mieszkańców, który zaproponował to miejsce do posadzenia drzew (łącznie wpłynęły trzy wnioski na ten teren), przedstawiciele Wydziału Środowiska oraz Gdańskiego Zarządu Dróg Zieleni (ogrodnik miejski Joanna Paniec).

Koszt nasadzeń sfinansuje Stocznia Wisła Sp z o.o. w ramach procedury nasadzeń zastępczych. Posadzone zostaną drzewa trzech gatunków: jarząb szwedzki, lipa drobnolistna i kasztanowiec czerwony. Inwestor w ramach nasadzeń zastępczych poniesie nie tylko koszt ich posadzenia, ale także trzyletniej pielęgnacji.

Przypomnijmy, że aplikacja Bank Nasadzeń Drzew (BAND) wystartowała na zasadzie eksperymentu w drugiej połowie 2015 r. Gdy okazało się, że istnieje zapotrzebowanie mieszkańców na taką aplikację, podjęta została decyzja o wdrożeniu jej na stałe. Nadzór nad jej funkcjonowaniem objął ogrodnik miejski. Od momentu powstania aplikacji w ramach nasadzeń zastępczych posadzono w Gdańsku ponad 400 drzew, z czego blisko 100 to drzewa zgłoszone przez aplikację BAND.
Więcej informacji: http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Pokaz-nam-gdzie-posadzic-drzewo-Pomoze-w-tym-aplikacja,a,71841

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
dariusz.wolodzko@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
dariusz.wolodzko@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora