PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zaplanowano dwie dyskusje – przyszła jedna osoba…

Zaplanowano dwie dyskusje – przyszła jedna osoba…
15 grudnia 2016 roku w Biurze rozwoju Gdańska zaplanowane były dwie dyskusje publiczne dotyczące projektu planu dla rejonu ul. Wileńskiej i planowanej ul. Nowej Politechnicznej oraz rejonu ulic Egiertowskiej i Nowej Inżynierskiej.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Na dyskusję publiczną dotyczącą Kokoszek Mieszkaniowych rejon ulic Egiertowskiej i Nowej Inżynierskiej poza projektantami planu nikt niestety nie przyszedł, chociaż dyskusja była zapowiedziana poprzez obwieszczenie Prezydenta Miasta umieszczone na tablicy ogłoszeń, w prasie, radiu oraz w Internecie (m.in. na stronie Miasta). Natomiast na spotkanie dotyczące terenów położonych we Wrzeszczu Górnym przybyła jedynie Radna Dzielnicy Barbara Polakowska.
Zespół projektowy, po omówieniu założeń projektu planu miejscowego, udzielił informacji, odpowiedział na pytania dotyczące przeznaczenia terenu oraz istniejącej i projektowanej infrastruktury technicznej w granicach opracowania. Ponadto poinformowano o założeniach funkcjonowania planowanego na omawianym terenie Głównego Punktu Zasilania. Radna przypomniała jednocześnie o oczekiwaniach Rady Dzielnicy w związku z ukształtowaniem pierzei zabudowy wzdłuż planowanej ul. Nowej Politechnicznej.
Protokół z dokładnym przebiegiem dyskusji publicznej oraz szczegóły projektu planu dostępne są na stronie Biura Rozwoju Gdańska.

Główny punkt zasilania Politechnika
Projekt planu został wyłożony do publicznego wglądu po raz drugi z powodu uwzględnienia kilku uwag przez Prezydenta Miasta Gdańska. Głównym celem sporządzenia planu miejscowego jest umożliwienie realizacji Głównego Punktu Zasilania Politechnika a tym samym spełnienie wniosku ENERGA Operator by zapewnić warunki przyłączenia do sieci Politechniki Gdańskiej, Akademii Medycznej (Centrum Medycyny Nieinwazyjnej) i Szpitala Swissmed. Nowy plan zapewnieni prawidłowe funkcjonowanie, rozwój oraz bezpieczeństwo energetyczne sąsiedztwa. Zweryfikowany został również układ komunikacyjny w granicach opracowania planu w powiązaniu z zewnętrznym układem drogowym oraz na nowo zdefiniowano sposób zagospodarowania terenu, który jest mało zainwestowany, a posiada potencjał i walory rozwojowe.

Zgłaszanie uwag – do 16 stycznia
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy je złożyć na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin składania uwag mija 16 stycznia 2017 r. Uwagi i wnioski złożone po upływie tego terminu pozostaną bez rozpatrzenia.

Uwagi dotyczące projektu planu należy kierować na adres Biura Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl.

Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu, za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl.

21 dni na rozpatrzenie uwag
Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl.

Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze
Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze